Україна

Із наступного року пенсіонери старше 75 років будуть отримувати щомісячну доплату

Кабінет міністрів ухвалив постанову “Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році”. Пенсіонерам старше 75 років будуть виплачувати 400-500 гривень, інформує 1NEWS з посиланням на РБК-Україна.

Рішення ухвалене під час засідання уряду 16 вересня.

Постановою встановлюється з 1 березня 2021 року особам, яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку, у яких пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати за 2020 рік, щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 400 гривень.

Якщо з урахуванням цієї виплати розмір пенсії не досягає 2 500 гривень, таким особам надається додаткова доплата до пенсії.

Під цю програму попаде близько 1 млн осіб.

Крім того, постановою продовжується на 2021 рік програма для осіб яким виповнилося 80 років і більше і у яких пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати за 2020 рік. Їм встановлюється щомісячна компенсаційну виплату в розмірі до 500 гривень. Якщо з урахуванням цієї виплати розмір пенсії не досягає 2 600 гривень, таким особам надається додаткова доплата до пенсії.

Під дію постанови підпадає 1,4 млн осіб.

Постанова також передбачає виплати пенсіонерам старше 75 років додаткові виплати на постійні основі.

За розрахунками Міністерства фінансів на доплати пенсіонерам в такому обсязі потрібно 4,5 млрд гривень, і поки що цих коштів в держбюджеті немає.

Незважаючи на це, уряд ухвалив постанову, а прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабмін шукатиме кошти.

 

 

 

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close