Україна

Із липня подешевшають більш ніж 400 лікарських препаратів

Кабінет міністрів України удосконалює регулювання цін на всі медикаменти, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, при їх закупівлі для медичних установ за бюджетні кошти, інформує 1NEWS з посиланням на пресцентр Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і прав споживачів.

За інформацією Госпотребслужби, Національний перелік лікарських засобів складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю.

Близько 60 з них є популярними ліками, якими найчастіше користуються українці. У грошовому вираженні вони становлять близько 80% від загального обсягу закупівель в регіонах.

Державне регулювання відбуватиметься шляхом встановлення Міністерством охорони здоров’я України граничних оптово-відпускних цін на основі цін на лікарські засоби, зареєстровані в Республіці Польща, Словацької республіки, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині.

Таким чином, ціни на препарати з переліку повинні бути не вище, ніж ціни в п’яти сусідніх країнах. Обмеження цін буде застосовуватися для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вище, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажів за рік становить понад 5 млн грн.

За попередніми підрахунками, запровадження державного регулювання цін на популярні препарати допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці кошти медустанови зможуть придбати додаткову кількість ліків для безкоштовного лікування пацієнтів в стаціонарі.

Для роздрібної торгівлі ліками із зазначеного переліку МОЗ також вводить цінове регулювання, але через механізм регресивних націнок. Він допоможе позбутися від негативного явища, коли працівники аптек навмисно переконують придбати дорогі ліки з усіх аналогів.

Механізм регресивних націнок передбачає, що чим дорожче буде вартість препарату, тим менший відсоток надбавки зможе встановити на нього аптека.

Якщо вартість препарату до 100 грн – максимальна торговельна надбавка може становити 25%. При вартості упаковки препарату від 100 до 500 грн – надбавка на рівні 20%. Від 500 до 1000 – 15%. Більше 1000 грн за упаковку лікарського засобу – максимальна торговельна надбавка не повинна перевищувати 10%.

Дана робота проводиться на виконання рішення Уряду від 3 квітня поточного року щодо зниження цін на ліки.

Зокрема, вже два роки діє Урядова програма “Доступні ліки”, завдяки якій пацієнти, які мають хронічні серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму, отримують ефективні лікарські засоби за рецептом безкоштовно або з незначною доплатою і лікуються з постійним супроводом лікаря.

За даними Міністерства охорони здоров’я, за цей час пацієнти, які мають ці захворювання, отримали ліки на 35 млн на суму понад 1,8 млрд грн. Зараз в програмі 258 препаратів, 64 з них можна отримати повністю безкоштовно.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close