Україна

Із 1 січня наступного року українці можуть повертати ліки в аптеки

Лікарські засоби виключать зі списку товарів, що не підлягають обміну. Про це журналістам розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, інформує 1NEWS.

За її словами, ліки можна буде повертати в аптеки, починаючи з 1 січня 2019 року.

“З 1 січня 2019 року кожен українець зможе повертати в аптеки ліки. Коли аптека буде отримувати повернуті ліки, вона повинна перевірити, чи не були вони відкриті, що вони не були використані, що не була ушкоджена упаковка. Тоді це не несе ніякої загрози і ліки можуть бути повернуті”, – зазначила Супрун.

Як відомо, перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), був затверджений постановою Кабінету міністрів України від 19.03.1994 р №172. Серед них – лікарські препарати та засоби.

За даними парламентарів, в Україні також діє монополія мережевих аптек. І це є, власне, тим фактором, який сприяє зростанню цін на ліки для українців.

Щоб навести порядок на аптечному ринку, депутати зареєстрували аптечний законопроект (№ 8591), який передбачає низку обмежень для власників мережевих аптек. Таким чином, законодавці прагнуть поліпшити конкуренцію і все ж знизити ціни на лікарські засоби.

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close