Україна

Інвестори ставлять на паузу заплановані проекти в Україні

Показник інвестпривабливості України знизився до рівня 2016 року

Показник індексу інвестиційної привабливості України, який двічі на рік вимірює Європейська Бізнес Асоціація, знизився до рівня 2016 року і становив 2,85 балів із п’яти можливих, опинившись у негативній площині.

Про це свідчать результати щорічного опитування, яке проводить ЄБА, – інформує 1NEWS.

“Результати опитування вказують на відчутне погіршення настроїв бізнесу. Так, під час минулої хвилі опитування кількість незадоволених інвестиційним кліматом складала 40%, зараз їх кількість зросла до 57%”, – зазначає бізнес.

Для порівняння, показник попереднього періоду становив 3,07 та демонстрував нейтральне ставлення інвесторів до бізнес-клімату країни.

Відсоток задоволених поточним станом також зменшився, наразі тільки 19% топ-менеджерів вважають бізнес-середовище сприятливим, натомість наприкінці 2018 року таких було 25%.

Серед позитивних моментів, які спостерігав бізнес за останні півроку, бізнесмени зазначили лібералізацію валютного законодавства, стабільність національної валюти, демократичні президентські вибори, зниження рівня інфляції, продовження діалогу з МВФ.

Однак, до “старих” проблем, як-то корупція, недовіра до судової системи, відтік робочої сили додалася відчутна політична та економічна турбулентність, яка турбує підприємців та змушує вести бізнес в умовах невизначеності.

Серед топ-проблем інвестори вже традиційно зазначили високий рівень корупції (83% респондентів критично не задоволені станом справ), недовіру до судової системи – 77%, а також відсутність земельної реформи та тіньову економіку – по 66%.

До того ж, бізнес не поспішає робити оптимістичних передбачень на майбутнє.

Так, 54% керівників компаній вагаються, чи буде Україна вигідним ринком для інвестування у найближчі 6 місяців.

47% вважають, що умови роботи у їхній індустрії не зазнають жодних змін у найближчі півроку.

Ще 35% інвесторів вважають, що бізнес-клімат в Україні залишиться незмінним у 2-му півріччі 2019 року, водночас 35% очікують незначного покращення.

Експерти зазначають, що 2019 рік приніс багато викликів для бізнесу в Україні. Підприємці скаржаться на політичну та економічну турбулентність, вимушеність працювати в умовах непередбачуваності.

“Ми бачимо, що інвестори ставлять на паузу заплановані проекти в Україні в очікуванні завершення всіх виборів та остаточного формування нового політичного середовища. Думаю, перші висновки ми зможемо зробити вже до кінця року, разом з другою хвилею опитування інвесторів у 2019-му”, – прокоментувала результати дослідження  виконавчий директор Асоціації Анна Дерев’янко.

На питання, що має змінитися для якісного зрушення на краще, топ-менеджери назвали таке: політична стабільність, реальний прогрес у боротьбі з корупцією, ефективна боротьбу з контрабандою і тіньовою економікою, судова та земельна реформи, вдосконалення інфраструктури, зниження адмінтиску на бізнес, створення умов для підвищення рівня зарплат, прозоре податкове законодавство, своєчасне відшкодування ПДВ, покращення бізнес-іміджу України закордоном.

Європейська Бізнес Асоціація проводить дослідження “Індекс інвестиційної привабливості України” з 2008 року. За всю історію вимірювання Індекс жодного разу не сягнув позитивної зони – вище 4 балів.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close