Україна

Інтерпол оголосив Жеваго у міжнародний розшук

Слідчі вважають, що Жеваго як колишній власник банку "Фінанси та Кредит" організував розтрату 113 мільйонів доларів цієї фінансової установи

Інтерпол оголосив народного депутата Верховної Ради III-VIII скликань, одного з найбагатших людей України Костянтина Жеваго в міжнародний розшук за запитом Державного бюро розслідувань (ДБР).

Про це інформує 1NEWS.

Слідчі вважають, що Жеваго як колишній власник банку “Фінанси та Кредит” організував розтрату 113 мільйонів доларів цієї фінансової установи.

У пресслужбі Жеваго заперечили оголошення екснардепа в міжнародний розшук. Там стверджують, що Інтерпол розглядає справу Жеваго, однак остаточного рішення нібито немає.

Правоохоронці з’ясували, що підконтрольна ексдепутату офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а його банк став поручителем.

“Після того, як офшорна компанія не виконала договірні зобов’язання, іноземні банки стягнули заставне майно поручителя, зокрема списали 113 мільйонів доларів із кореспондентських рахунків українського банку. Після цього вказаний банк було визнано неплатоспроможним”, – зазначили в ДБР.

Слідство встановило, що кошти, отримані за дорученням банку, використали на користь іноземних компаній, які належать Жеваго. Раніше в рамках розслідування було повідомлено про підозру двом топ-менеджерам банку “Фінанси та Кредит”. У двох кримінальних справах повідомлено про підозру також сімом колишнім посадовцям банку, четверо з яких нині перебувають у міжнародному і державному розшуку.

У 2019 році ДБР заочно повідомило Жеваго про підозру у причетності до розкрадання коштів банку “Фінанси та Кредит”. На початку грудня 2019 року слідчий суддя задовольнив клопотання Генпрокуратури України про обрання запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою.

Екснардепу висунули підозру за статтями КК про організацію розтрати чужого майна за попередньою змовою та легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах.

Офіс генпрокурора передав до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, 26 об’єктів нерухомості, гроші й корпоративні права Жеваго, на які накладено арешт.

За даними видання “Forbes Україна”, Костянтин Жеваго – третя найбагатша людина в Україні. Його статки оцінюють у 2,4 мільярда доларів.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button