Україна

Іноземцям належить майже чверть газу в українських сховищах

Іноземні компанії зберігають в українських підземних газових сховищах понад 5 млрд кубометрів газу, а загалом запаси газу на 40% перевищують показники минулого року, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу АТ “Укртрансгаз”.

“На початку серпня загальний запас природного газу сягнув позначки у 22 млрд куб. м – найвищий показник для цього періоду за роки незалежної України. При цьому компанії-нерезиденти зберігають в Україні 5,2 млрд куб. м газу – майже в чотири рази більше, ніж торік”, – йдеться у повідомленні.

У компанії зауважують, що таким чином українські ПСГ стають гарантом енергетичної безпеки не лише для України, а й для країн Євросоюзу.

Окрім того, повідомили у пресслужбі, об’єм закачування природного газу в ПСГ України за сім місяців поточного року – 9,7 млрд куб. м, що на 5% більше, ніж у 2019-му. З них резиденти закачали 5,6 млрд куб. м газу, що порівняно з минулим роком менше на 43%.

У компанії підкреслюють, що зменшення рівня закачування газу вітчизняними компаніями компенсується значним зростанням закачування з боку нерезидентів.

Очікується, що цього року на кінець сезону закачування запас природного газу в ПСГ досягне 25,5-26,5 млрд куб. м. Це стане найвищим рівнем наповнення вітчизняних газосховищ за часів незалежної України, наголошують в Укртрансгазі.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close