Україна

Інфляція в Україні побила півторарічний рекорд – Reuters

Аналітики українських банків і брокерських компаній звинувачують у такому зростанні споживчих цін ситуацію на світових товарних ринках

За підсумками березня 2021 року інфляція в Україні досягла 8% – це півторарічний рекорд, який перевищує очікування Національного банку України, що оцінювалися в 7,6%.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на опитування українських аналітиків, – інформує 1NEWS.

Відзначається, що інфляція розігналася до 7,5% в лютому і в березні прискорилася, наперекір зроблене НБУ підвищення облікової ставки.

Аналітики українських банків і брокерських компаній звинувачують у такому зростанні споживчих цін ситуацію на світових товарних ринках – за останній рік, зокрема, на 37-156% зросли ціни на пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію і сиру олію.

Аналітики припускають, що дисбаланс між негативними економічними показниками та вищими доходами споживачів дав додатковий поштовх споживчому попиту і цінам. За даними інвестиційної компанії ICU, ціни на харчові продукти та енергоносії продовжили чинити тиск на інфляцію.

Також свою роль зіграло падіння економіки за підсумками всього 2020 року та 1 кварталу 2021 року. До кінця 2021 року інфляція може сповільнитися до 7%, якщо уряду вдасться відновити запозичення з Міжнародного валютного фонду і зняти карантинні обмеження для відновлення економіки.

Джерело: Слово і Діло

Back to top button