Україна

Ідентифікувати українців будуть за електронним підписом

Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає ідентифікацію громадян за електронним цифровим підписом Bank ID і Mobile ID. За прийняття законопроекту №4685 «Про електронні довірених послуги» проголосували 240 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів, інформує 1News з посиланням на Сегодня.

Як зазначив голова Комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, прийняття законопроекту максимально наблизить українське законодавство в сфері електронних довірчих послуг до європейського, що «є великим кроком до інтеграції економіки України з економікою країн ЄС».

«Доопрацьований законопроект враховує зауваження, які були в першому і другому читанні. Загалом до комітету надійшло 477 правок. Цей законопроект максимально наближений до європейського законодавства в сфері електронних довірчих послуг. Серед нововведень законопроекту: прозоре надання статусу постачальника електронних довірчих послуг, чітке розмежування органів влади, впровадження процедури незалежної оцінки відповідності для надання послуг, можливість використання національних і міжнародних стандартів», – сказав Данченко.

Також Данченко зазначив, що законопроектом передбачено перехідний період для існуючого бізнесу.

«Передбачено набуття чинності законопроектом через рік з дня публікації. Крім цього, вже існуючі акредитовані центри сертифікації ключів автоматично вносяться центральним засвідчувальним органом до довірчого списку», – сказав він.

Крім цього, Данченко підкреслив, що ухвалення закону про електронні довірчі послуги дозволить Україні приєднатися до єдиного цифрового ринку Європи.

«У п’ятницю міністри Європейського Союзу підписали угоду про створення єдиного цифрового ринку до 2018 року. Цифровий ринок – це близько 60 мільярдів евро інвестицій в інфраструктуру, розвиток цифрових послуг. Частка України в цьому ринку може становити 5-6 мільярдів доларів», – зазначив він.

 

 

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close