Україна

Human Rights Watch звинуватила СБУ в тортурах українки

Служба безпеки України (СБУ) довільно затримала українську жінку, утримувала її без зв'язку із зовнішнім світом і катувала її. Про це повідомляє міжнародна організація Human Rights Watch.

Наголошується, що влада звинуватила жінку Дарину Мастікашеву у державній зраді. У свою чергу, суд у Дніпрі наказав провести досудове утримання під вартою в очікуванні розслідування.

Також повідомляється, що Дарина Мастікашева, громадянка України 29 років, яка проживає в Москві, відвідувала свою матір і 10-річного сина в місті Кам'янському, (Дніпропетровська обл.).

Згідно зі звітом організації, 15 серпня 2017 року служби безпеки викрали її і утримували без зв'язку із зовнішнім світом протягом двох днів. 17 серпня голова СБУ Василь Грицак повідомив ЗМІ, що СБУ відкрила кримінальну справу і звинуватила Мастікашеву у державній зраді і незаконному використанні зброї.

«Українська влада повинна негайно розслідувати твердження про незаконне затримання і катування Мастікашевої. В Україні зафіксовані тортури та інші види жорстокого поводження, які підкріплюються віртуальною безкарністю за таке зловживання», — заявив директор з прав людини у Європі та Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

Жінка пробуде під арештом до 16 жовтня в очікуванні розслідування.

Діючий адвокат Мастікашевої заявив, що її перший адвокат пішов після того, як він нібито почав отримувати погрози від СБУ. За його словами, жінка, незважаючи на неодноразові прохання, не отримала медичної допомоги і продовжує відчувати себе погано.

Він також повідомив, що СБУ затримала Олександра Коротая, звинувативши його в примусі Мастікашевої вербувати українських ветеранів війни для ФСБ. За його словами, Коротай був підданий тортурам і змушений був дати помилкове визнання.

У свою чергу, прес-секретар Служби безпеки України Олена Гітлянська заявила Радіо Свобода, що звинувачення на адресу спецслужби безпідставні.

«Служба безпеки діяла і діє виключно в рамках закону, тому вся російська інформаційна пропаганда, таким чином намагається захиститися від свого провалу терактів, які вони планували — ми цього не будемо коментувати», — сказала Гітлянська.

Нагадаємо, HRW розкритикувала Україну за висилку іноземних журналістів.

Джерело: www.rbc.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close