Україна

Хомутиннік продовжує скуповувати активи світового експортера олії

Кіпрська компанія Cacique Limited народного депутата Віталія Хомутинника отримала дозвіл на придбання більше, ніж 50% у семи аграрних компаніях в Сумській та Чернігівській областях, які належать агрохолдингу «Кернел». Про це 1News повідомила прес-служба Антимонопольного комітету України.

народний депутат Віталій Хомутиннік

Згідно з повідомленням, Cacique Limited (м. Лімассол, Кіпр) може отримати контроль над ПП «Червонослобідське-2», ПП «Засулля-5», ПСП «Агросвіт» (Сумська обл.), ПП «Коропські аграрні інвестиції», ПП «Червонянські аграрні інвестиції», ПП «Сосницькі аграрні інвестиції», СТОВ «Нива» (Чернігівська обл.).

Угода забезпечить Cacique Limited перевищення 50% голосів у вищому органі управління.

Як додає «Інтерфакс-Україна», згідно з електронною декларацією Хомутинніка за 2016 рік, він є власником 100% акцій закритого акціонерного товариства Cacique Limited (Кіпр).

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, власником семи агрокомпаній є засновник і мажоритарний акціонер агрохолдингу «Кернел» Андрій Веревський.

Андрій Веревський

Через компанію ТОВ «Агрофірма «Кочубей» він контролює ПП «Червонослобідське-2», ПП «Засулля-5», через ТОВ «Українські аграрні інвестиції» – інші агрокомпанії.

Згідно з фінансовим звітом «Кернел» за 2017 фінансовий рік, ТОВ «Українські аграрні інвестиції» і ТОВ «Кочубей» входять до складу агрохолдингу «Українські аграрні інвестиції», які «Кернел» купив в липні 2017 року.

Веревський через Namsen LTD володіє 38,13% акцій «Кернела», інша частина перебуває у вільному обігу.

У 2015 році стало відомо, що 5% акцій «Кернела» належить фонду депутата Віталія Хомутинніка Cascade Investment Fund. За іншими даними, Хомутинніку належить вже 7% «Кернела».

Віталій Хомутиннік також підтверджував, що є бізнес-партнером олігарха Ігоря Коломойського.

«Кернел» – один з найбільших українських агрохолдингів. Компанія є також найбільшим в світі виробником та експортером соняшникової олії.

За даними 1News, Андрій Веревський раніше вважався одним із спонсорів партії «Батьківщина». Згодом він перейшов до Партії регіонів.

Back to top button