Україна

ХАМАС заявив про готовність передати Сектор Газа уряду Палестини

Радикальний ісламістський рух ХАМАС заявив, що готовий передати підконтрольний йому Сектор Газа під юрисдикцію уряду лідера Палестинських територій Махмуда Аббаса. Відповідне повідомлення оприлюднила 17 вересня 2017 року прес-служба керівництва радикального угруповання, передає DW.

Як зазначено в повідомленні, керівництво ХАМАС згодне розпустити свою адміністрацію в Секторі Газа. Цим кроком ісламісти продемонстрували готовність дійти згоди з палестинським рухом ФАТХ за допомогою посередництва Єгипту.

Також ХАМАС оголосив про свою готовність до проведення загальних виборів. Компроміс має покласти край багаторічній ворожнечі між двома найбільшими палестинськими організаціями. Тим часом у керівництві ФАТХ вже заявили, що вітають такий крок із боку радикального руху.

Нині ХАМАС, котрий на Заході вважають терористичною організацією, контролює Сектор Газа, а ФАТХ — Західний берег річки Йордан та уряд Палестинських територій. Нещодавно уряд Махмуда Аббаса попрохав Ізраїль посилити тиск на ХАМАС, обмеживши, зокрема, постачання електроенергії, щоб змусити рух до переговорів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд Європейського Союзу скасував рішення від грудня 2014 року про невизнання палестинського руху ХАМАС терористичною організацією.

Джерело: www.rbc.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close