Україна
Група українських хакерів завдала світовим компаніям мільярдних збитків
Починаючи з 2018 року фігуранти, використовуючи розроблені ними віруси-шифрувальники, здійснювали атаки на сервери провідних світових компаній.
Кіберполіція та слідчі Національної поліції України викрили хакерів, які атакували провідні світові компанії та заподіяли понад 3 млрд гривень збитків. Про це повідомила пресслужба Нацполіції у вівторок, 28 листопада.
Використовуючи розроблені ними віруси-шифрувальники, хакери здійснювали атаки на сервери провідних світових компаній. Зловмисники зламували акаунти працівників підприємства-жертви, а потім поширювали шкідливий програмний код у корпоративній екосистемі.
Вони отримували доступ до серверів і викрадали з них інформацію. Після цього дані на комп’ютерах жертв зашифровувалися і ставали непридатними. За дешифрування інформації члени міжнародної хакерської групи вимагали мільйонні виплати в криптовалюті.
Наприклад, за відновлення роботи серверів однієї з провідних хімічних компаній Нідерландів зловмисники веліли перерахувати 450 BTC (біткоїнів) на підконтрольний криптогаманець, що в еквіваленті становить 48 мільйонів гривень.
Встановлено, що за декілька років злочинної діяльності зловмисники зашифрували понад 1000 серверів світових підприємств і завдали збитків на суму понад 3 млрд гривень у перерахунку на національну валюту.
Зловмисники атакували найпотужніші світові компанії Франції, Норвегії, Німеччини, Нідерландів, Канади та США, починаючи з 2018 року. У результаті багатомісячної роботи українські правоохоронці за сприяння колег з США, Норвегії, Нідерландів, Німеччині та Франції ідентифікували 32-річного лідера хакерського угруповання та його чотирьох найактивніших спільників.
Під час міжнародної поліцейської операції правоохоронці провели понад 30 обшуків у приміщеннях та автомобілях фігурантів на Київщині, а також у Черкаській, Рівненській та Вінницькій областях.
Вилучено комп’ютерну техніку, автомобілі, банківські та сім-картки, “чорнові” записи, а також десятки електронних носіїв інформації та інші докази протиправної діяльності. Зокрема, майже 4 мільйони гривень та криптовалютні активи. Вирішується питання про арешт вилученого майна.
Трьом фігурантам повідомлено про підозру. Тривають слідчі дії з метою встановлення місцезнаходження інших членів угруповання.
Нагадаємо, раніше кіберполіція України та іноземні правоохоронці знешкодили небезпечне хакерське угруповання. З 2020 року зловмисники здійснили кібератаки на 168 компаній у країнах Європи та Америки.
На Хмельниччині викрили організаторів шахрайського call-центру, який ошукував жителів Канади.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp