Україна

Гриневич: українська освіта «застрягла у радянському минулому»

За словами міністра, реформа стосується 4 мільйонів школярів і 18 мільйонів їхніх родичів

В Україні неможливо провести освітню реформу, оскільки закон «Про освіту», розглянутий у першому читанні майже рік тому, досі не ухвалили — про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Освіта залишається чи не єдиною сферою в Україні, що застрягла у радянському минулому з його методами формування особистості, фабричним принципом «всі мають бути однаковими» та знаннєвим підходом — коли на дітей висипають тонну інформації, змушують її завчити, але не пояснюють, як цим користуватись та навіщо воно потрібно», — написала вона у колонці для сайту «Українська правда».

  • Шкільна реформа: без нормативів на фізкультурі і читання на швидкість
  • Проект нової школи: предмети на вибір і 12 класів

За її словами, реформа безпосередньо стосується інтересів понад 22 мільйонів людей, серед них майже 4 мільйони — школярі.

На дітей висипають тонну інформації, змушують її завчити, але не пояснюють, як цим користуватисьЛілія Гриневич, Міністр освіти та науки

«Наші діти живуть у світі, де гаджети — продовження їхнього тіла, а Google знає все. Натомість школа це ігнорує і продовжує «фарширувати» учня інформацією, яку він може знайти двома кліками», — додала вона.

За словами міністра, зараз більшість учнів втрачають інтерес до навчання вже у початковий школі. За 11 років школи, стверджує вона, у майже здорових дітей на 40% зростає захворюваність органів травлення, на 70% — нервової системи та на 30% — серцево-судинної системи.

Окрім цього, зазначила Лілія Гриневич, майже половина дітей свідчать, що у школі їх цькували.

Минулого року міністерство освіти й науки затвердило зміни до програми початкових класів.

Источник: bbc.com

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close