Україна

Гриневич: українська освіта “застрягла у радянському минулому”

За словами міністра, реформа стосується 4 мільйонів школярів і 18 мільйонів їхніх родичів

В Україні неможливо провести освітню реформу, оскільки закон “Про освіту”, розглянутий у першому читанні майже рік тому, досі не ухвалили – про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

“Освіта залишається чи не єдиною сферою в Україні, що застрягла у радянському минулому з його методами формування особистості, фабричним принципом “всі мають бути однаковими” та знаннєвим підходом – коли на дітей висипають тонну інформації, змушують її завчити, але не пояснюють, як цим користуватись та навіщо воно потрібно”, – написала вона у колонці для сайту “Українська правда”.

  • Шкільна реформа: без нормативів на фізкультурі і читання на швидкість
  • Проект нової школи: предмети на вибір і 12 класів

За її словами, реформа безпосередньо стосується інтересів понад 22 мільйонів людей, серед них майже 4 мільйони – школярі.

На дітей висипають тонну інформації, змушують її завчити, але не пояснюють, як цим користуватисьЛілія Гриневич, Міністр освіти та науки

“Наші діти живуть у світі, де гаджети – продовження їхнього тіла, а Google знає все. Натомість школа це ігнорує і продовжує “фарширувати” учня інформацією, яку він може знайти двома кліками”, – додала вона.

За словами міністра, зараз більшість учнів втрачають інтерес до навчання вже у початковий школі. За 11 років школи, стверджує вона, у майже здорових дітей на 40% зростає захворюваність органів травлення, на 70% – нервової системи та на 30% – серцево-судинної системи.

Окрім цього, зазначила Лілія Гриневич, майже половина дітей свідчать, що у школі їх цькували.

Минулого року міністерство освіти й науки затвердило зміни до програми початкових класів.

Источник: bbc.com

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − six =

Close