Україна

Греція готує конференцію з відновлення України


Греція готує конференцію з відновлення України

Міністр Кабінету міністрів України і спеціальний уповноважений міністерства закордонних справ Греції з питань України обговорили ключові питання майбутньої конференції.

15 лютого 2024 року в Афінах Греція відбудеться міжнародна конференція з відновлення України із залученням грецького бізнесу. Про це повідомила пресслужба уряду України.

Міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов зустрівся зі спеціальним уповноваженим міністерства закордонних справ Греції з питань України послом Спиридоном Ламбрідісом.

Сторони обговорили співпрацю між країнами, зокрема готовність грецької сторони взяти участь у відновленні пам’яток архітектури та історичного центру Одеси, які постраждали від російських обстрілів.

Ключові питання, які планується розглянути під час конференції в Афінах: підготовка плану відновлення України (аспекти планування та фінансування проєктів відновлення за участі європейських агентств та українського уряду), інституційний механізм для бізнесу (презентація механізму для ділових кіл, що будуть залучені до проєктів відбудови, за участі експертів українського уряду та представників бізнесу, які мають регіональний досвід з відновлення), можливості співробітництва в окремих галузях (презентація таких секторів як будівництво, транспорт, логістика, енергетика, технології, IT, консалтинг, охорона здоров’я за участі представників грецьких та українських торгово-промислових організацій).

Ламбрідіс також повідомив, що Греція має намір відкрити в Одесі спеціальний офіс із відновлення Одеської області.

Нагадаємо, під час саміту у Греції Афінську декларацію на підтримку територіальної цілісності України підписали лідери 11 країн південно-східної Європи.Країни висловили свою непохитну підтримку “незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

Греція пропонує порти для зерна з України – ЗМІ

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button