Україна

Головний санітарний лікар захворів на коронавірус після щеплення

Заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко захворів на коронавірус. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що 2 брезеня Ляшко повідомив, що зробив щеплення від коронавірусу.

«Отримав позитивний ПЛР на ковід. Потрапив у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований», – написав він.

За словами Ляшка, як показує аналіз даних клінічних досліджень, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.

«У мене був лише 13 день після щеплення, коли з’явились симптоми, тому зрада відміняється», – зазначив головний санітарний лікар.

Ляшко висловив сподівання, що саме завдяки вакцинації перебіг хвороби пройде без ускладнень і незабаром він зможе повернутися до роботи.

«Окремо хочу зазначити, що  всі вакцини проти COVID-19 , у першу чергу розроблені та протестовані на полегшення перебігу хвороби без ускладнень для здоров’я. І ще раз наголошую. Якщо  є симптоми, звертайтесь до лікаря та проводьте діагностику. Вчасно встановлений діагноз – запорука стримання поширення коронавірусної хвороби», – написав він.

Наразі Ляшко повідомив, що перебуває на лікарняному до:

1) відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження;

2) відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження;

3) відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.

Останні новини

Back to top button