Україна

Головний декомунізатор країни звільнений з посади (відео)

Володимир В’ятрович звільнений з посади голови Українського інституту національної пам’яті. Про це він сам заявив у своєму відео-зверненні, розміщеному у Facebook.

«Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей», – зазначив В’ятрович.

Він додав, що більшість амбітних цілей, які він ставив перед собою, було досягнуто.

«Україна вільна від тоталітарної символіки, архіви КГБ відкриті, справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність,реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася, проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле», – зазначив В’ятрович.

Він висловив сподівання, що робота Інституту має тривати.

«Мають втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам‘яті. Слід продовжувати роботу з популяризації історії — це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем‘єр-міністра Олексія Гончарука що, незважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи», – додав В’ятрович.

Нагадаємо, у державному бюджеті на 2020 рік передбачено майже 130 млн гривень на Український інститут національної пам’яті.

В держбюджеті-2019 на функціонування Інституту національної пам’яті було передбачено 105 млн гривень, в бюджеті на наступний рік ця цифра збільшилася на 25 млн грн.

Back to top button