Україна

Головний редактор “РИА Новости Украина” став лауреатом російської премії ім. Політковської

Підозрюваний у держзраді головний редактор “РИА Новости Украина” Кирило Вишинський став лауреатом російської премії “Камертон” імені журналістки Анни Політковської. Про це повідомив голова Спілки журналістів Росії Володимир Соловйов, інформує “Радио Свобода”, пише 1NEWS, посилаючись на ГОРДОН.

В ефірі радіостанції “Эхо Москвы” він напередодні розповів, що на премію номінували чотирьох людей: Вишинського, кореспондентку “Новой газеты” Олену Мілашину, керівника Фонду захисту гласності Олексія Симонова і почесного голову Спілки журналістів Росії Всеволода Богданова.

Політковську вбили у під’їзді її будинку в Москві 7 жовтня 2006 року. Оглядачка “Новой газеты” здобула популярність як авторка критичних матеріалів про російську владу і ситуацію в Чечні – насамперед про порушення прав людини в республіці. У справі про вбивство до довічного ув’язнення було засуджено Сергія Хаджікурбанова і Лом-Алі Гайтукаєва, який помер у колонії в червні 2017 року з невідомих причин. До різних строків позбавлення волі засуджено ще трьох – Рустама, Ібрагіма і Джабраїла Махмудових. Замовника не знайдено.

15 травня в офісі “РИА Новости Украина” в Києві відбулися обшуки, слідчі дії проходили також удома у Вишинського. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим розкрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних РФ. Того самого дня Вишинського затримали за підозрою в державній зраді.

17 травня суд заарештував його на два місяці. Стаття 111 Кримінального кодексу України “держзрада”, яку йому інкримінують, не передбачає альтернативи триманню під вартою. 21 травня захист Вишинського подав апеляцію на його арешт. Суд її відхилив. Вишинському кілька разів продовжували арешт, востаннє – 6 вересня, на 60 діб.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close