Україна

Голові Конституційного суду повідомлено про підозру: його можуть відсторонити від посади на два місяці

В.о. Генерального прокурора повідомлено про підозру Голові Конституційного Суду України у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч.2 ст. 384 КК України). Про це 1News повідомила прес-служба Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, у 2018 році, обіймаючи посаду заступника Голови Конституційного Суду України, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України, він вчинив вплив на свідка у кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб той відмовився від давання показань або дав завідомо неправдиві показання.

Крім того, він тричі протягом 2018-2019 років надав слідчому Управління спеціальних розслідувань Генерального прокуратури України завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, щодо особливо тяжкого злочину, пов’язаного із протиправним заволодінням майновими активами ВАТ «Зуївський енергомеханічний завод», розташованого на Донеччині.

У зв’язку з тим, що Голова Конституційного Суду України не з’явився на виклик до Офісу Генерального прокурора та не надав документів про поважність причин неявки, повідомлення про підозру, як таке що складене керівництвом Офісу Генерального прокурора сьогодні, відправлене йому поштовим зв’язком.

Також сьогодні Президентові України відправлено клопотання про відсторонення його від посади судді Конституційного Суду України строком на два місяці.

Зазначимо, що в Конституційному Суді прокоментували «Інтерфакс-Україна» причину неявки Тупицького на виклик до ОГП. Там заявили, що «причина поважна», але не конкретизували.

«Тупицький не явився через поважну причину. І він не має намірів ухилятися від процесуальних дій», – сказали агентству в суді.

Коментуючи направлення Офісом генпрокурора президентові клопотання про відсторонення Тупицького від посади судді КС терміном на два місяці, в суді наголосили: «Ні Конституція, ні закон України “Про Конституційний суд” не оперують таким поняттям, як відсторонення судді КС від займаної посади».

Останні новини

Back to top button