Україна

Голова “Укренерго” йде у відставку

Всеволод Ковальчук оголосив про свою відставку із посади керівника ПрАТ “НЕТ “Укренерго”. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook., передає 1NEWS.

“Відсьогодні я припиняю виконувати обов’язки голови правління “Укренерго”. Це було непросте для мене рішення, до якого я йшов кілька місяців”, – написав Ковальчук.

Окрім цього, він розповів, що протягом чотирьох років роботи його команді вдалося досягти значних результатів і він цим пишається. Зокрема, Ковальчук згадав про ріст продуктивності праці, збільшення середньої зарплати персоналу, зниження аварійності в мережах, підписання угод з міжнародними фінансовими організаціями, а також підписання угоди про  майбутнє приєднання компанії до європейської континентальної мережі.

Щодо причини, чому ж Ковальчук вирішив піти з посади при таких хороших результатах, то це можна пояснити постійною “боротьбою за реформи” та постійним відстоювання незалежності оператора енергосистеми. Окрім цього, експосадовець згадав про тиск зі сторони виробників, імпортерів, експортерів.

“Роками за ці реформи доводилося боротися. Боротися важко. Олігархічний і політичний вплив в енергетиці не треба нікому пояснювати. Кожен з нас стикається з цим щодня, вмикаючи світло чи газ, оплачуючи комунальні послуги і просто прокручуючи стрічку новин. У цих умовах боротьба за незалежність оператора енергосистеми, яка прямо прописана в наших законах і міжнародних зобов’язаннях, – це виклик (…) Це була робота під надзвичайним тиском, в умовах постійних спроб дискредитації, бо контролю над оператором системи хочуть усі: кожен виробник, хоч державний, хоч приватний. Імпортери, експортери, інвестори в нові генеруючі потужності, великі промислові споживачі тощо. І щоб долати цей тиск потрібна підтримка і воля. Бажано від тих, хто безпосередньо відповідає за політику в електроенергетичній галузі”, – написав Ковальчук.

Як зазначається, наглядова рада ПрАТ “НЕК “Укренерго” відповідно до своїх виключних повноважень минулого тижня розглянула його звернення і прийняла рішення про припинення його обов’язків голови правління компанії.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close