Україна

Голова СБУ «з важким серцем» написав заяву про відставку

Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що він, його заступники та члени команди подадуть на розгляд новообраному президенту Володимиру Зеленському рапорти про своє звільнення. Відповідна заява опублікована на сайті відомства, повідомляє 1News.

«У встановленому Військовими статутами порядку відповідні рапорти про звільнення із займаних посад складені усіма заступниками Голови СБУ та членами команди, які пліч-о-пліч зі мною встали на захист України у найважчі дні російської збройної агресії. Робимо це щиро, цілком усвідомлюючи право нового Президента України ініціювати кадрові зміни у керівництві Служби», – говориться у заяві Грицака.

За словами глави СБУ, керівники відомства разом із побратимами з числа бійців добровольчих батальйонів, Збройних Сил, Нацгвардії та МВС, усіма патріотами України, зупинили російську військову навалу на Донбасі.

«Безжально ліквідували чисельні спроби російського агресора штучно роздмухати полум’я сепаратизму по всій території нашої країни. Зруйнували плани Кремля інспірувати приховану федералізацію України, посіяти розбрат у державі на міжетнічному та міжрелігійному ґрунті. Зупинили вакханалію російської терористичної діяльності, завдяки чому сьогодні наші співвітчизники, які мешкають на підконтрольній території України, мають змогу мирно  працювати і будувати своє майбутнє», – додав він.

Грицак зауважив, що у протистоянні з ворогом СБУ втратила 27 співробітників.

«Були і помилки. Не все, що думалося, вдалося. У силу різних причин, але точно не через брак волі. Ми завжди враховували критику на адресу Служби з боку справжніх патріотів України. Водночас, захищали і будемо захищати честь СБУ від гіпертрофованих інсинуацій тих, хто намагається заробити на критиці власні політичні дивіденди», – зазначається у заяві.

Грицак додав, що «свій рапорт написав із важким серцем». «Так само як всі інші, переживаю за майбутнє Служби і держави, бачу як піднімає голову проросійський реваншизм в Україні. До поки ж Президент України і Верховна Рада України у визначеному Конституцією України порядку не вирішить питання, хто має очолювати Службу безпеки України, діючий склад СБУ продовжить захищати безпеку держави та українського народу. Честь маю!», – підсумував голова СБУ.

Нагадаємо, сьогодні ж у відставку подав Міністр оборони Степан Полторак.

Минулого тижня про відставку заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов.

Сьогодні присягу Президента України склав новообраний глава держави Володимир Зеленський.

Back to top button