Україна

Главі Мінкульту внесло припис НАЗК

НАЗК внесло припис очільнику Мінкульту Євгену Нищуку щодо директора музею та ще два приписи щодо порушення вимог законодавства, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу агентства.

“НАЗК на своєму засіданні прийняло рішення про внесення трьох приписів про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону”, – йдеться у повідомленні.

Так, НАЗК внесло припис міністру культури України Євгену Нищуку стосовно генерального директора музею “Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс” Івана Ковальчука, а також житомирському міському голові Сергію Сухомлину та виконуючому обов’язки головного лікаря комунального підприємства “Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” Токмацької міської ради Віталію Пасєвіну стосовно їх підлеглих.

“Припис, внесений Євгену Нищуку, стосується порушення вимог частини четвертої статті 28 ЗУ “Про запобігання корупції”: Міністерством культури України як органом, до повноважень якого належить звільнення з посади генерального директора музею Івана Ковальчука, не вжито передбачених законодавством заходів щодо врегулювання потенційного конфлікту інтересів у його службовій діяльності, зумовленого спільною роботою зі своєю дружиною. Встановлено, що дружина Івана Ковальчука обіймає керівні посади з 1995 року та до сьогодні перебуває в прямому підпорядкуванні у свого чоловіка”, – зазначили у НАЗК.

Припис, який було внесено житомирському міському голові, стосується начальника комунального підприємства “Інспекція з благоустрою м. Житомира” Юрія Юзвинського, який не передав в управління у тридцятиденний строк з моменту призначення його на посаду належні йому корпоративні права ТОВ “Інструмент-Полісся”.

“Виконуючому обов’язки головного лікаря комунального підприємства “Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” Токмацької міської ради внесено припис стосовно його підлеглого Володимира Тарасенка, заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення цього підприємства. За результатами перевірки встановлено: під час виконання обов’язків головного лікаря Володимир Тарасенко надав інформацію про стан здоров’я пацієнта у відповідь на запит адвоката. Цим він порушив законодавство, зокрема, вимоги статті 43 ЗУ “Про запобігання корупції” щодо нерозголошення інформації”, – зазначили в Національному агентстві.

НАЗК наголосило, що наразі вимагає від  керівників органів, у яких працюють зазначені посадові  особи, вжити передбачених законодавством заходів, адже припис НАЗК “є обов’язковим до виконання”.

Нагадаємо, НАЗК прийняло рішення про внесення ще трьох приписів про порушення вимог антикорупційного законодавства.

 

 

 

Back to top button