Україна

Главі Черкаської єпархії УПЦ повідомили про підозру


Главі Черкаської єпархії УПЦ повідомили про підозру

Митрополит Черкаський та Канівський Феодосій підтвердив, що проти нього порушено кримінальну справу.

Керівнику Черкаської єпархії УПЦ (МП) повідомили про підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Про це повідомляється на сайті СБУ у понеділок, 20 лютого.

Вказано, що митрополит у публічних висловлюваннях серед священиків та вірян та офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності та переконань.

Крім того, під його керівництвом адміністратор відомчого сайту єпархії розміщував ворожі матеріали щодо пропагандистських сайтів РПЦ, серед яких patriarchia.ru та pravmir.ru.

“У цих публікаціях представники країни-агресора нав’язували ідеї рашизму та популяризували кремлівський режим. Тим самим сприяли загостренню внутрішньої обстановки в регіоні через розпалювання міжрелігійної ворожнечі”, – зазначили в СБУ.

Під час обшуків за місцем проживання митрополита та у приміщенні єпархії правоохоронці виявили:

  •      комп’ютерну техніку та мобільні телефони
  •      мережеве сховище даних та зовнішній накопичувач
  •      друковані матеріали, що підтверджують злочинні дії

Підозра оголошена щодо порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, релігійної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак (ст.161 КК України).

Крім того, вирішується питання про кваліфікацію дій інших причетних за статтею про виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ст.436-2 КК України).

Відомо, що керівником Черкаської єпархії УПЦ (МП) є митрополит Черкаський та Канівський Феодосій. На сайті єпархії він підтвердив, що проти нього було порушено кримінальну справу.

Нагадаємо, у січні президент Володимир Зеленський додав санкцій для ієрархів УПЦ МП. Щодо фігурантів списку було запроваджено повний санкційний пакет із 14 типів обмежень, що накладаються терміном на п’ять років.

Священик-колаборант із УПЦ МП отримав сім років в’язниці


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button