Україна

Генпрокурор пропонує притягнути до кримінальної відповідальності нардепа від Опоблоку

Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Сергія Дунаєва. Про це повідомила речниця Генпрокурора Лариса Сарган.

Сергій Дунаєв

За її словами, текст подання направлений Голові ВР та вже зареєстрований у парламенті.

Згідно з  поданням, Дунаєв С.В., будучи народним депутатом України, подавав завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави. В діях народного депутата вбачаються підстави для повідомлення про підозру за ст. 366-1 КК України.

Досудове розслідування здійснює НАБУ під процесуальним керівництвом САП.

Сергій Дунаєв – народний депутат від фракції «Опозиційний блок».

В листопаді 2017 року Національне агентство із запобігання корупції встановило, що Дунаєв у декларації за 2015 рік не вказав суб’єкти господарської діяльності, кінцевим бенефіціарним власником яких він є. Розмір часток декларанта у статутному капіталі таких юридичних осіб, опосередкованим власником яких він є, становить 168 млн гривень. Висновок було направлено до Національного антикорупційного бюро України

Нагадаємо, що зазначені  порушення передбачають відповідальність згідно зі статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Так, подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації або умисне неподання декларації – караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

11 травня 1News повідомляло, що Генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв підписати наступного тижня три подання на зняття недоторканності з трьох народних депутатів.

Останні новини

Back to top button