Україна

Генпрокурор підписала підозру нардепу від «Слуги народу»: його помічник вже вийшов під заставу

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова підписала підозру і клопотання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою народного депутата від «Слуги народу» Олександра Юрченка. Про це вона повідомила на своїй Faсebook-сторінці.

«Я хочу зробити важливий акцент: генеральний прокурор не працює секретарем ані детективів НАБУ, ані прокурорів САП. Це не тільки моє право вивчати матеріали справи (а не довідки чи окремі частини нсрд), це і мій обов‘язок, встановлений законом, і я маю чіткий намір це робити завжди. Дехто намагається змістити фокус – не вийде. В мене нульова толерантність до інформаційних атак і спроб маніпулювати результатами моїх рішень», – додала Венедіктова

Генпрокурор додала, що не стане обмежувати конституційні права громадян із спеціальним статусом або без такого, не вивчивши матеріали справи. «Це моя принципова умова і я не збираюсь від неї відмовлятись. Здійснювати на мене вплив за допомогою журналістів або активістів – пустий номер, що я вже багато разів доводила діями. Прошу також не забувати, що «випадковий злив» матеріалів кримінальних проваджень в ЗМІ – це протизаконно», – додала вона.

Зазначимо, що раніше, виступаючи у Верховній Раді, Генеральний прокурор заявляла, що поки не бачить підстав підписувати підозру нардепу Юрченку.

В той же час сьогодні у коментарі «Українській правді» спікер Вищого антикорупційного суду Олеся Чемерис повідомив, що помічник нардепа Іван Фіщенко, якого як і Юрченка підозрюють в отриманні хабаря за просування одного із законопроектів, вже вийшов під заставу в 1 млн гривень.

13 вересня НАБУ викрило на хабарі неофіційного помічника депутата Олександра Юрченка з фракції «Слуга народу» Івана Фіщенка. Йому повідомили про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України.

15 вересня НАБУ опублікувало відеоматеріали щодо передачі частини хабара спільникам нардепа від “Слуги народу” Олександра Юрченка. Частина коштів була обіцяна самому нардепу.

Офіс Президента в той же день прокоментував скандал із нардепом, заявивши, що вважає доречним вихід Олександра Юрченка з фракції «Слуга народу».

«Влітку 2020 року Національне бюро отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов’язків народних депутатів України. Для встановлення усіх учасників злочинного угрупування та оперативного документування їхньої діяльності Національне бюро розробило спеціальну операцію з включення до її складу детектива НАБУ «під прикриттям»», – говориться у повідомленні антикорупційного бюро.

Зазначається, що в межах операції детектив «під прикриттям» у ролі представника промислової компанії познайомився з одним із учасників угрупування та повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є створення необхідних правових підстав для переробки твердих побутових відходів.

«З цією метою учасник злочину знайомить детектива з народним депутатом України, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тис. дол. за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів-членів Комітету», – додають у НАБУ.

Повідомляється, що в середині серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. За обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close