Україна

Генпрокуратура затримала власника одного з найбільших агрохолдингів України

6 червня 2018 року за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України Національною поліцією України проведено 14 санкціонованих судом обшуків у приміщеннях одного з найбільших українських агрохолдингів, контролюючих організацій, за місцем проживання задіяних у злочинній діяльності осіб, а також проведено огляд пташиних могильників і здійснено забори ґрунту та води для проведення експертиз. Про це 1News повідомила прес-служба ГПУ.

Як зазначається, за результатами проведених заходів затримані власники агрохолдингу та керівник структурного підрозділу.

Наразі їм повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ст. 236 (порушення правил екологічної безпеки), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр).

Підозрювані затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу. Найближчим часом їм буде обрано запобіжні заходи.

Як уточнює ГПУ, унаслідок систематичного порушення норм законодавства про охорону природного середовища посадовими особами агрохолдингу довкіллю завдано збитків на суму понад 200 мільйонів гривень.

Правоохоронці уточнили, що агрохолдинг розташований на території Київської області, і займається розведенням свійської птиці та виробництвом м’ясних продуктів. Під час технологічного процесу утворюються відходи, які повинні перероблятися та утилізуватися.

«Відповідно до українського законодавства рештки забитої птиці повинні зберігатися на спеціальних майданчиках, облаштованих для запобігання їх потраплянню у ґрунт та водні об’єкти», –  говориться у повідомленні.

Проте, як уточнює ГПУ, з метою заощадження коштів на проведення вказаних заходів власники «курячого» бізнесу організували утилізацію відходів шляхом їх захоронення на земельних ділянках, а також створення стихійних сміттєзвалищ, так званих могильників.

«Такий засіб переробки несе велику загрозу для санітарно-епідеміологічного благополуччя та здоров’я мешканців навколишніх сіл, оскільки небезпечні сполуки, що утворюються від розкладання решток птиці, потрапляють у землю та ґрунтові води», – зазначається у повідомленні.

ГПУ зауважує, що після виявлення посеред поля кількох сміттєзвалищ з рештками птиці та набуття розголосу серед громадськості фігуранти начебто почали знищувати відходи. Насправді ж викопували рів та засипали рештки піском, після чого розрівнювали землю. Крім того, виявлені факти системного наднормативного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря та використання водних ресурсів на виробництві без відповідного дозволу.

У межах провадження встановлено організаторів та учасників злочину, пов’язаного як з організацією та діяльністю вказаного бізнесу, так і з врегулюванням питань з контролюючими органами.

З метою припинення цієї протиправної діяльності правоохоронці провели заходи із затримання її організаторів.

Видання «Українська правда» з посиланням на джерела повідомляє, що мова йде про агрохолдинг ТОВ «Комплекс Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата»).

Одним із затриманих є начебто екс-депутат від Партії регіонів та власник підприємства з виробництва курятини «Гаврилівські курчата» Євген Сігал.

Євген Сігал

Підприємство розташоване у Вишгородському районі, поблизу села Димер.

Проект “Стоп корупція“, в свою чергу, виклав відео з обшуків на підприємстві. Як пише видання, після обшуку приміщення, що належить ТОВ «Агромарс», слідчими Нацполіції прийнято рішення затримати власників холдингу Марину та Євгена Сігалів та виконавчого директора Марченко. За інформацією власних джерел, після надання пояснень Сігалів було відпущено.

Tags
загрузка...

Related Articles

One Comment

  1. Наводка г-на Косюка (Наша ряба) партнера П.Порошенко. Исполнитель Юрий Витальевич ГПУ.

Схожі записи

Close
Back to top button
Close