Україна

Генпрокуратура просить зняти недоторканність з нардепа, який перешкоджав журналістам

Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Олександра Пономарьова. Про це повідомила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

народний депутат Олександр Пономарьов

Сарган нагадала, що Пономарьов – це той народний обранець, який у приміщенні Верховної Ради України перешкоджав роботі журналістів інтернет-видань «Цензор.нет» та «Каменярі-інфо».

«Своїми умисними діями Пономарьов вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.171 КК України – незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, а так само умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності», – додала прес-секретар.

За її словами, факт вчинення народним депутатом Пономарьовим кримінального правопорушення достатньо повно підтверджується законно зібраними у кримінальному провадженні доказами.

Кримінальне провадження розслідувалося ГУ СБУ в м.Києві та області, а прокуратура міста Києва здійснює процесуальне керівництво.

Подання вже зареєстроване в апараті Верховної Ради України.

Нагадаємо, у лютому 2018 року нардеп з депутатської групи «Воля народу» Олександр Пономарьов в кулуарах Верховної Ради вихопив з рук і забрав мобільний телефон у парламентського кореспондента «Цензор.НЕТ», в той час як журналіст знімав на камеру телефону коментар нардепа. (відео за посиланням)

Як видно на відео, яке поширили журналісти, Пономарьов почав емоційно обзивати журналістів «журналюгами» і став звинувачувати, що вони нібито підглядають за приватною бесідою. Згодом в якийсь момент він вихопив мобільний телефон з рук парламентського кореспондента і поклав собі в кишеню, заявивши, що віддасть його, «коли вийдемо на вулицю і там поговоримо».

Нагадаємо також, що 15 травня Генеральний прокурор підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Сергія Дунаєва.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close