Україна

Генпрокуратура просить зняти недоторканність з нардепа, який перешкоджав журналістам

Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Олександра Пономарьова. Про це повідомила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

народний депутат Олександр Пономарьов

Сарган нагадала, що Пономарьов – це той народний обранець, який у приміщенні Верховної Ради України перешкоджав роботі журналістів інтернет-видань «Цензор.нет» та «Каменярі-інфо».

«Своїми умисними діями Пономарьов вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.171 КК України – незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, а так само умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності», – додала прес-секретар.

За її словами, факт вчинення народним депутатом Пономарьовим кримінального правопорушення достатньо повно підтверджується законно зібраними у кримінальному провадженні доказами.

Кримінальне провадження розслідувалося ГУ СБУ в м.Києві та області, а прокуратура міста Києва здійснює процесуальне керівництво.

Подання вже зареєстроване в апараті Верховної Ради України.

Нагадаємо, у лютому 2018 року нардеп з депутатської групи «Воля народу» Олександр Пономарьов в кулуарах Верховної Ради вихопив з рук і забрав мобільний телефон у парламентського кореспондента «Цензор.НЕТ», в той час як журналіст знімав на камеру телефону коментар нардепа. (відео за посиланням)

Як видно на відео, яке поширили журналісти, Пономарьов почав емоційно обзивати журналістів «журналюгами» і став звинувачувати, що вони нібито підглядають за приватною бесідою. Згодом в якийсь момент він вихопив мобільний телефон з рук парламентського кореспондента і поклав собі в кишеню, заявивши, що віддасть його, «коли вийдемо на вулицю і там поговоримо».

Нагадаємо також, що 15 травня Генеральний прокурор підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Сергія Дунаєва.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close