Україна

Генпрокуратура хоче заарештувати усе майно Ющенка

Відповідне рішення може ухвалити суд

Генеральна прокуратура України клопоче до суду щодо арешту майна, яке належить третьому президенту України Віктору Ющенку.

Про це розповів начальник другого слідчого відділу управління спецрозслідувань ГПУ Андрій Радіонов, – інформує 1NEWS.

“Стаття, інкримінована президенту (Ющенку – ред.) передбачає, окрім тюремного ув’язнення від 7 до 12 років, конфіскацію майна. Відповідно, на слідчого покладається обов’язок вжити заходів щодо забезпечення можливої конфіскації. Це невелике обмеження. Оскільки інкримінована 191 стаття – “корисливий злочин” – ще передбачає санкцією конфіскацію”, – сказав Радіонов.

Він зазначив, що на слідчого покладається обов’язок вжити всіх можливих заходів для відшкодування можливої шкоди: оскільки внаслідок відчуження урочища Межигір’я державним інтересам була заподіяна значна шкода, це зокрема “стало причиною звернення до суду з клопотанням про арешт майна”.

“Ми користуємося загальнодоступними реєстрами нерухомості, транспортних засобів, іншого майна, яке реєструється. …скрізь, де фігурує прізвище Ющенка або де ми змогли довести, що він є де-факто бенефіціарним власником цього майна, все стало предметом звернення про арешт”, – зазначив він.

Співрозмовник зауважив, що рішення щодо арешту майна президента судом ще не прийняте.

“Є “представники Феміди”, які мають не дуже багато спільного з цією професією по суті тих рішень, які вони приймають. Суддя Підпалий в низці незаконних рішень, які, на нашу думку, прийняті з порушеннями, що стало предметом нашого не тільки судового оскарження таких рішень. З ним неодноразово приймалися рішення у справі Калєтніка (екс-голови Державної митної служби Ігора Калєтніка – ред.), …у справі щодо колишнього віце-прем’єра Андрія Клюєва. Тобто рішення, що були і оскаржені, і стали предметом звернення до Вищої ради правосуддя. Не знаю, наскільки випадковим є такий розподіл, що саме йому дісталося клопотання. Наразі саме він має розглядати”, – сказав він.

Нагадаємо, у червні Генеральна прокуратура України повідомила про підозру третьому президенту України Віктору Ющенкуу зловживанні службовим становищем та заволодінні державним комплексом “Межигір’я”.

Джерело: УНН
Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close