Україна

«Газпром» назвав строки розірвання контрактів з Україною

Голова російської компанії “Газпром” Олексій Міллер заявив, що для транзиту газу в Європу через Україну “немає жодних ризиків”. Про це він сказав на зустрічі з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, повідомляє УНІАН.

глава “Газпрому” Олексій Міллер

“Розірвання контрактів – це процедура не дуже швидка. Мабуть, на це піде плюс мінус півтора-два роки, але для транзиту газу в Європу по території України в справжні час ніяких ризиків немає”, – сказав Міллер.

За його словами, ризиків немає, “якщо, звичайно ж, не буде несанкціонованого відбору з боку НАК “Нафтогаз України”.

За словами Міллера, він розраховує, що в рамках нових розглядів Стокгольмський арбітраж виправить дисбаланс в інтересах сторін.

Нагадаємо, “Газпром” програв судову тяжбу з “Нафтогазом” в Стокгольмському арбітражі, згідно з рішенням якого він повинен виплатити української компанії 2,56 мільярда доларів. При цьому російській компанії щодня нараховуються відсотки в розмірі 500 тисяч доларів, поки вона не виконає рішення арбітражу про виплату боргу в Україні.

Станом на 7 березня сума відсотків за невиплату “Газпромом” боргу становила 3,5 мільйона доларів.

“Газпром” на тлі програшу заявив про намір розірвати контракти від 2009 року на постачання і транзит газу з Україною в судовому порядку, а також знизив тиск у газотранспортній системі, що ускладнило транзит газу в Європу. Однак в Єврокомісії заявили, що Україна виконує всі взяті на себе зобов’язання з постачання газу.

Уряд України має намір стягнути з Газпрому” сумарно 8,5 мільярда доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу і Антимонопольного комітету України – 2,56 мільярда доларів і 172 мільярдів гривень, відповідно.

Back to top button