Україна

«Газпром» блокує віртуальний реверс газу з Польщі в Україну

Польща готова постачати газ в Україну з використанням механізму віртуальному реверсу, однак цей процес постійно блокує російська компанія “Газпром”. Про це заявив заступник голови правління польської нафтогазової компанії PGNіG з торговельних питань Мацей Возняк, інформує 1NEWS з посиланням на “Укрінформ“.

“Ми можемо й надалі підтримувати українську політику енергетичної диверсифікації завдяки збільшенню експорту природного газу на цей ринок. На жаль, маємо чекати на збільшення фізичної пропускної здатності польсько-українського інтерконектора”, – сказав він.

“Нинішню транскордонну пропускну здатність можна було б у будь-який момент використати для додаткових послуг, таких як віртуальний реверс. Однак такий варіант весь час блокує Газпром: так само як це робиться з українсько-словацьким інтерконектором – через відмову доступу до кодів постачальників (shipper codes)”, – заявив Возняк.

За інформацією PGNіG, упродовж півтора року – з серпня 2016 по грудень 2017 року, компанія поставила в Україну загалом понад 1 млрд куб. м газу. При цьому торік поставки польського газу зросли удвічі – до понад 700 млн куб. м.

Як підкреслив Возняк, Польща задоволена цим результатом і готова надалі збільшувати поставки газу в Україну.

“Наші поставки є привабливими (для України) з огляду на конкурентну торговельну пропозицію, а також безпечність і стабільність, що має величезне значення для України”, – зазначив заступник голови правління PGNіG.

Реверс означає зворотні поставки товару. Тобто початковий споживач, отримавши у власність газ, поставляє його в зворотному напрямку.

Російський газ надходить транзитом через територію України до Європи. При проходженні української території він відбирається “Нафтогазом”. З обопільної згоди української сторони і європейського споживача цей газ вважається не відібраним, а “реверсним”. Тобто, європейський покупець як би “продає” цей газ українській стороні.

Труби, по якій газ може бути поставлений з Європи в Україну, фізично не існує. Тому реверс і називається “віртуальним”.

 

 

Back to top button