Україна

Французька компанія збирається переробляти українське ядерне паливо

Енергоатом підписав контракт з Orano на проведення оцінки можливості практичної реалізації послуг з переробки відпрацьованих паливних збірок українських реакторів типу ВВЕР-1000 на заводі Ла-Аг (Франція), інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу Енергоатома. 

“Контракт, який підписали перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков та старший виконавчий віце-президент підрозділу з переробки компанії Orano Паскаль Аубре, став новим кроком на шляху до переробки українського відпрацьованого палива на майданчику Orano в Ла-Аг”, – зазначили у компанії.

Паскаль Аубре підкреслив, що цей контракт знаменує собою важливий крок для компанії Orano. “Він прокладе шлях для переробки українського відпрацьованого палива французьким сектором переробки”, – акцентував старший виконавчий віце-президент.

Як пояснили в Енергоатомі, після завершення експлуатації в енергетичному реакторі відпрацьоване ядерне паливо містить 96% матеріалів, що підлягають вторинній переробці, і 4% кінцевих відходів. Процес, реалізований на заводі в Ла-Аг компанії Orano, полягає у виділенні матеріалів, придатних для повторного застосування для виробництва електроенергії, з кінцевих відходів, які піддаються безпечній і надійній переробці та упаковці.

Нагадаємо, промислова експлуатація комплексу поводження з твердими радіоактивними відходами і запуск роботи заводу з переробки рідких радіоактивних відходів на території Чорнобильської зони відчуження відбудеться вже у 2018 році.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close