Україна

Фракція “Народний фронт” офіційно вийшла з коаліції

Фракція «Народний фронт» виходить з коаліції. Про це з трибуни Верховної Ради заявив лідер фракції Максим Бурбак, повідомляє кореспондент 1News.

Він передав відповідну заяву спікеру парламенту Андрію Парубію.

В свою чергу Парубій оголосив про припинення існування діючої коаліції, яка складалась з фракції “БПП-Солідарність” та “Народного фронту”.

Також голова Верховної Ради зазначив, що з сьогоднішнього дня починається 30-денний термін для формування нової коаліції.

Додамо, що джерела 1News вчора повідомляли про те, що вихід фракції “Народний фронт” був запланований для того, аби у новообраного Президента не було можливості розпустити Верховну Раду.

Відповідно до законодавства парламент забороняється розпускати за півроку до чергових виборів. Оскільки на формування нової коаліції відводиться 30 днів, то цей термін спливає 16 червня. Відповідно у новообраного Президента не буде 6 місяців до чергових парламентських виборів, аби розпустити парламент.

Зазначимо, що вчора в ефірі програми “Право на владу” радник новообраного Президента Дмитро Разумков заявив, що Володимир Зеленський має намір розпустити Верховну Раду.

На питання, чи буде Зеленськи ініціювати розпуск парлаемнту, Разумков відповів: “Звичайно, буде ініціювати”.

“На порушення закону дійсно ніхто йти не планує. Є передумови, які дають можливість президенту розпустити Верховну Раду. Вони чітко прописані в законодавстві, іноді не до кінця чітко, але більш-менш зрозуміло”, – сказав Разумков.

“Однією з цих передумов є відсутність коаліції, яка багато обговорюється. І, з моєї точки зору, коаліції сьогодні немає, тому що в двох коаліційних фракціях немає 226 народних депутатів”, – додав він,

Back to top button