Україна

«Forbes Україна» назвав найбагатших українців: у першій 20-ці є неочікувані прізвища

«Forbes Україна» вперше з 2016 року опублікував рейтинг 100 найбагатших бізнесменів України. Сукупні статки «Золотої сотні» перевищили $ 31 млрд, повідомляє 1News.

На першому місці виявився гірничо-металургійний магнат Рінат Ахметов, чий статок журнал оцінив в $ 2,8 млрд. «У порівнянні з піковим 2013-м (тоді його статки оцінювали в 22 млрд. дол. – ред. 1News), статки найбагатшого українця скоротилися майже в шість разів», – зазначає видання.

Друге місце в списку найбагатших українців займає власник групи «Інтерпайп» Віктор Пінчук c статками в $ 1,4 млрд.

На третьому місці – Петро Порошенко з $ 1,4 млрд. Колишній президент України повернувся в список доларових мільярдерів після п’ятирічної відсутності. У 2014 році його статки оцінювалися в $1,3 млрд, в 2015 році американський Forbes перестав вважати його мільярдером. Тоді ж «Forbes Україна» оцінив статки Порошенка в $ 750 млн.

Всього в рейтингу вісім людей зі станом не нижче $ 1 млрд. Двоє займають одну сходинку – подружжя Олександра і Галини Герега, співвласники мережі гіпермаркетів «Епіцентр». Замикає список мільярдерів Ігор Коломойський з оцінкою статків в $ 1 млрд.

Поріг відсікання в рейтингу – $ 95 млн.

Номер 100 в списку отримав співвласник мережі супермаркетів «Таврія В» Борис Музальов.

У дев’яти бізнесменів з рейтингу основою статків є IT. Найбагатший – засновник сервісу для систематизації файлів з кодом GitLab Дмитро Запорожець ($ 560 млн, №13).

У рейтинг увійшов співзасновник сервісу Revolut і партнер мільярдера Миколи Сторонскького Влад Яценко ($ 300 млн, №27). В $ 250 млн було оцінено статкки кожного із засновників сервісу перевірки правопису Grammarly, в 2019 році оціненого в $ 1 млрд, Олексія Шевченка (№35), Максима Литвина (№36) і Дмитра Лідера (№37).

Також до рейтингу увійшли екс-партнер «Газпрому» Дмитро Фірташ ($ 370 млн, №24), глава алкогольного холдингу Global Spirits, що володіє горілчаним брендом «Хортиця», Євген Черняк ($ 295 млн, №30) і Павло Фукс ($ 155 млн, № 51), чия компанія MocCityGroup колись будувала в «Москва-Сіті» відразу два хмарочоси – «Євразію» і «Імперію».

Цікаво, що на 11 сходинку «Forbes Україна» поставив Володимира Крупчака – власника Київського картонно-паперового комбінату, що виробляє пакувальний картон і найдешевший туалетний папір в країні – «Обухів 65». Його статки оцінили в 660 млн. доларів, що є більше, ніж, наприклад, у Сергія Тігіпка чи Олександра Вадатурського.

«Forbes Україна» зазначає, що ситуативний попит на туалетний папір на початку карантину був коротким, і Крупчак не встиг ним скористатися. І не біда, що головні активи бізнесмена, які дозволили йому так високо бути в списку Forbes, – це заводи в Росії.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close