Україна

ФОПи-пенсіонери мають пільги зі сплати єдиного внеску – Верховний Суд

Особи, яким пенсія за віком призначена відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», мають право на пільги щодо сплати за себе єдиного внеску згідно з ч. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», інформує 1NEWS з посиланням на finance.ua.

Така норма не містить жодних обмежень та умов щодо набуття фізичною особою-підприємцем статусу пенсіонера за віком.

Як підкреслюється у рішенні КАС ВС, відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Відзначаєтьсся, що такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відтак, повідомляють у КАС ВС, звільнення фізичної особи–підприємця, який обрав спрощену систему оподаткування, від сплати єдиного внеску можливе за наявності двох умов:

  • по-перше, така особа повинна мати статус пенсіонера за віком або інваліда;
  • по-друге, отримувати відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close