Україна

Фірташ фінансує «Національний корпус» досить давно, – політичний експерт

Олігарх Дмитро Фірташ та його бізнес-партнер народний депутат Сергій Льовочкін почали фінансувати організацію «Національний корпус» для того, щоб відновити свій вплив в України. Таку думку висловила політичний експерт Яніна Соколовська.

«Цікаво і організовано літають «бджоли» патріотизму. Неможливо не помітити, як вибірково «Національний корпус» підходить до своїх акцій. В останні місяці він ретельно і виключно атакує главу ОПЗЖ Віктора Медведчука і його партійців. Тут і напад на автобус під Харковом, і підпали регіональних офісів ОПЗЖ, і погрози, і акції під телеканалами, які з Медведчуком пов’язують. Але увагу привертає несподівана деталь: на канали з орбіти Медведчука націоналісти нападають, а «Інтер», близький до Дмитра Фірташа, не чіпають. І в заявах Медведчука і його оточення згадують, а Фірташа і Льовочкіна забувають», – ділиться думками експерт

Соколовська підозрює, що це – не простий збіг. «Джерела в націоналістичних колах кажуть, що кошти на акції «Національного корпусу» дає ніхто інший, як Фірташ. І що він підгодовує радикальні рухи досить довго. Тут і часта поява Білецького в програмах на «Інтері». Тут і «забудькуватість» націонал-радикалів щодо Фірташа і Льовочкіна на своїх акціях», – зазначає вона.

Соколовська зазначає, що привертає увагу факт того, що націоналісти, які традиційно позиціонують себе як прихильники всього українського і противники всього російського, знаходять спільну мову з олігархом, який в їх розумінні повинен асоціюватися саме з Росією. В результаті на своїх акціях «Нацкорпус» сперечається з Медведчуком і його ідеями відновлення українсько-російських відносин, але при цьому рахунки умовних «білецьких» і «боцманів» поповнюються тим, чий «Інтер» показує російські концерти.

«Бути націоналістом непросто, якщо потрібно бути «на побігеньках» в олігархів і при цьому розповідати побратимам про світлі ідеї. Шановні бійці «Нацкорпусу», а ви не хочете запитати своїх лідерів, звідки вони беруть мільйони? Запитайте – з чиєї тумбочки. Боюся, тоді ви влаштуєте пікет під «Інтером» і там побореться з «русским миром» і вже не підете на мітинг за чиєюсь «верхньою» вказівкою», – зазначила Соколовська.

Останні новини

One Comment

Back to top button