Україна

Фінансисти розповіли, що буде з курсом долара в кінці року

Протягом останнього тижня 2020 року очікується стабілізація курсу долара до гривні. Після різкого зростання курс залишиться близько рівня 28,40 гривень. Про це в коментарі РБК-Україна сказав Максим Пархоменко, аналітик Альпарі, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

«Нас чекають довгі вихідні, які знижують активність на валютному ринку. Через це на наступному тижні очікується нейтральна динаміка курсу», – зазначив аналітик.

Як нагадав аналітик, за минулий тиждень курс долара до гривні помітно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 70 копійок.

Так, з п’ятниці по п’ятницю офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс на 72 копійки з 27,73 до 28,45 грн. Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час зросли з 27,73/27,74 до 28,41/28,42. Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 27,70/28,0 до 28,10/28,53.

За його словами, втрати гривні на цьому тижні були обумовлені зростанням курсу долара на світових ринках. Новий штам коронавірусу і достроковий локдаун в Європі змусила багатьох інвесторів похвилюватися, що і призвело до подорожчання долара.

«Також, за заявою чиновників переговори з МВФ йдуть в хорошому і результативному руслі. В парі з цим, Мінфін зміг зайняти близько 22,2 млрд гривень для фінансування бюджету і залучив кредит від Deutsche Bank на 350 млн доларів. Цього ресурсу достатньо для того, щоб закрити бюджетні дірки в цьому році», – додав аналітик.

НБУ протягом тижня 21-24 грудня 2020 року продав на міжбанківському валютному ринку 43,10 млн доларів. При цьому центробанк не проводив інтервенції з купівлі валюти. Таким чином, НБУ вийшов на ринок з продажем валюти вперше початку листопада. При цьому в попередні два тижні на ринку спостерігався надлишок пропозиції й НБУ купував валюту.

Як повідомлялося курс біткоїна вперше наблизився до $27 тисяч.

Back to top button