Україна

Фільм “Жінка на війні” здобув кінопремію Європарламенту

Кінопремію LUX 2018 року виграв фільм спільного виробництва Ісландії, Франції та України “Жінка на війні” режисера Бенедикта Ерлінгсонна, оголосив у середу голова Європейського парламенту Антоніо Таяні, інформує 1NEWS.

“Від імені Європейського парламенту я хочу подякувати присутнім тут режисерам і сценаристам, а також усім, хто сприяв зйомкам цих фільмів і успіху премії LUX нинішнього року. Показуючи нам нові, індивідуальні точки зору на нашу Європу, ви сприяєте політичним дебатам, які відбуваються щодня в цьому інституті”, – сказав А.Таяні на церемонії вручення премії в Європарламенті в Страсбурзі, звертаючись до трьох знімальних груп – фіналістів конкурсу.

Крім роботи Б.Ерлінгсонна, до фіналу вийшли фільми “Зворотний бік усього” режисера Міли Турайлич (Сербія, Франція, Катар), і “Стікс” Вольфганга Фішера (Німеччина, Австрія).

Премію LUX засновано у 2007 році з метою підтримки поширення європейської кінопродукції. Європарламент оплачує субтитрування трьох фільмів-фіналістів 24 офіційними мовами ЄС і виробництво цифрової копії для кожної держави-члена.

Фільм-лауреат буде адаптовано для людей із вадами слуху та слабозорих людей і отримає підтримку для просування на міжнародному кіноринку. Переможця обирають євродепутати.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close