Україна

Фермери розповіли, що буде з цінами цього літа

Разом із зимою закінчується дуже важливий період для врожаю озимих культур – період перезимівлі. Про це розповіла начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру» Тетяна Адаменко в ході Online Seed Forum-2021, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

За словами Адаменко, для успішної перезимівлі озимих культур не так важлива температура повітря, як температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння.

«Напередодні похолодань, які відбувалися в середині січня і в лютому, в Україні на більшій частині територій утворився сніговий покрив, який захищав посіви. На жаль, він утворився не скрізь. У деяких районах східних областей (Луганська, Донецька, Херсонська, Одеська, Миколаївська) відбулося зниження температури ґрунту до критичних значень, що могло спричинити часткове пошкодження посівів», – прокоментувала Тетяна Адаменко.

Експерт зазначила, що від 15% до 20% посівів озимих культур з незадовільним станом потребуватимуть підсіву або пересівання в районах Запорізької, Кіровоградської, Одеської та Луганської областей. Однак, як зазначила Тетяна Адаменко, це не означає, що посіви в цих областях загинули, вони будуть мати меншу продуктивність.

За її словами, наступний найважливіший фактор, який може змінити все очікування з приводу озимих культур – наявність вологи в ґрунті.

Адаменко повідомила, що в певних районах Запорізької, Донецької, Херсонської областей та західних областях кількість опадів було менше норми.

Крім того, до початку весни запаси вологи на більшій частині території України сформуються в межах середніх багаторічних оптимальних норм. Відзначається, що буде спостерігатися перезволоження в західних областях. На півдні запаси вологи будуть низькими протягом весняного періоду.

Екологи України прогнозують, що 2021 рік стане ще спекотніше, ніж попередній. Це призведе до проблеми з врожайністю, пересиханням річок, а питання щодо питної води буде загострюватися, як в нашій країні, так і в усьому світі.

Back to top button