Україна
ФДМ чекає на закон, який дозволить відновити велику приватизацію
Серед об’єктів, які планують продати, – відчужений на користь держави Демуринський ГЗК російського бізнесмена Михайла Шелкова, 66,65% ТРЦ Ocean Plaza Ротенбергів та Миколаївський глиноземний завод.
Фонд державного майна України чекає на голосування за законопроект №8250, в якому є умова про розблокування великої приватизації. Про це глава ФДМ Рустем Умеров повідомив в інтерв’ю Forbes Україна.
Зокрема, Умеров відповів на питання щодо планів приватизації Центренерго та ОГХК (Об’єднаної гірничо-хімічної компанії).
“Усі великі об’єкти ми плануємо виставляти у другому-третьому кварталі. План “А” – приватизувати. План “Б” – якщо попиту на ці об’єкти не буде, почнемо довгостроково розвивати ці підприємства та зробимо їх привабливими для інвесторів у майбутньому”, – наголосив глава ФДМ.
Умеров також повідомив, що серед об’єктів, які планують продати, – відчужений на користь держави Демуринський ГЗК російського бізнесмена Михайла Шелкова, 66,65% ТРЦ Ocean Plaza Ротенбергів і Миколаївський глиноземний завод (МГЗ), за яким поки триває апеляційний розгляд ВАКС у спорі з Олегом Дерипаскою. Інші російські активи, які будуть конфісковані рішенням суду, ФДМ також планує виставляти на приватизацію “максимально швидко”.
Керівник фонду також повідомив, що на підготовку об’єкта до приватизації потрібно 60-90 днів.
Щодо Демуринського ГЗК, який видобуває титаново-цирконієву руду, Умеров уточнив, що для його запуску необхідно було 40 млн грн, тому на Prozorro було виставлено продукцію, яка зберігалася на комбінаті, а за ці кошти підприємство запущено і виплачено заробітну плату.
Повідомляється також, що Фонд планує цього року залучити до держбюджету-2023 6 млрд грн, але це вдасться за умови, що буде ухвалено вищезгаданий закон, який відкриватиме велику приватизацію.
Умеров додав, що з початку вересня 2022 року частка від усіх 3600+ підконтрольних державі підприємств в управлінні ФДМУ збільшилася з близько 35% до 65%, або понад 2300 підприємств.
“На жаль, 85% з них є збитковими і не працюють. Наша мета – об’єднати у фонді всі державні підприємства”, – додав голова ФДМ.
За його словами, на підприємства, які не вдасться продати, планується залучати управителів (через Prozorro).
Раніше повідомлялося, що Демуринський ГЗК, який належав росіянину, буде проданий з аукціону.
КМУ планує відновити “велику приватизацію”
За час війни Україна конфіскувала активи Януковича та дев’яти росіян
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news