Україна

Фахівці зафіксували підвищення цін на медичні маски в 7 разів

З 1 січня по 28 березня державні замовники купили майже 2,5 мільйона медичних масок за 25 мільйонів гривень. Такі дані навели експерти програми інноваційних проєктів Transparency International Ukraine, пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Найбільше масок придбали у березні — 1,8 млн, у лютому — 547 тисяч, а в січні — 108 тисяч.

У січні медичні маски замовники купували у середньому по 0,68-1,5 грн за штуку, у лютому — по 0,7-3,2 грн. Проте у березні відбувся раптовий стрибок — ціни раптово стрибнули до 10-25 грн за штуку.

Найдорожче через Prozorro поки продавала маски ФОП Желєзнова О. В. — по 25,50 грн.

“Суттєвий стрибок цін може свідчити про необґрунтоване їх завищення. Хоча, з іншого боку, підвищення ціни — нормальна реакція ринку на попит і дефіцит. З цим має розібратися Антимонопольний комітет України”, — пояснюють експерти Transparency International.

Водночас навіть у карантинних умовах деякі замовники продають маски державі за цінами лютого. Наприклад, компанія “Фірма Технокомплекс” поставила кілька партій по 2,96-3 грн за маску двом лікарням і черкаській поліції у кінці березня. Аптекам ця компанія їх продає суттєво дорожче, за що навіть стала фігурантом справи, яку порушив АМКУ.

Серед найбільших постачальників багато тих, хто швидко “переключився” на медичні товари з іншого виду діяльності. До ТОП-5 постачальників масок увійшли лише 2 дві компанії, що спеціалізуються на медицині. Решта — автомобільна і будівельна компанії та ФОП, який раніше торгував одягом і взуттям, а ще раніше — м’ясом.

У селі Ракулово Одеської області місцеві жителі поскаржилися в поліцію на односельчанку, до якої приїхав на самоізоляцію син з Чехії, і влаштували мітинг на вулиці.

Back to top button