Україна

Фахівці прогнозують подорожчання долара після парламентських виборів в Україні

Від початку року гривня зміцніла на 4,5%, що дуже нетипово для березня. Фахівці пояснюють це високою обліковою ставкою Нацбанку та наближенням виборів, які також суттєво наповнюють країну валютою.
Про це йдеться у сюжеті підсумкового інформаційно-аналітичного тижневика «Перші про головне. Деталі» в ефірі телеканалу ZIK, пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Зазвичай, перед Новим роком та на початку січня курс гривні сягає своїх максимальних показників і стабілізується вже до середини літа. Тоді долар можна купити найдешевше. Однак від початку 2019-го гривня змінила свій традиційний сценарій – у січні долар почав дешевшати. Із 28,30 грн до кінця місяця втратив 60 копійок. У лютому ця тенденція зберіглася, а на початку березня американську валюту уже можна було купити за 26, 90 грн. Однак, до кінця тижня гривня втратила позиції – в обмінниках уже виставили курс 27, 10 грн.

Перечекати в «зеленому танку»

Киянин Андрій Ігашев розповідає: уже майже три роки заробляє на коливанні курсу. Відкладавши на депозит гривні протягом зими і весни, купив долари, які потім знову поклав на депозит. Запевняє: зробив це не для заробітку, а з міркувань безпеки. Адже на доларові депозити дуже низька ставка – 3-4%.

«Там ще з суми йде у податковий збір. Однак, моїм завданням було зберегти долари»,– каже Андрій.

Коли ж узимку курс знову почав зростати, він продав «зелені». Різниця в курсі – 2 гривні. Тож на тисячі доларів заробив приблизно дві з половиною тисячі гривень. Паралельно мав гривневий депозит, слідкував за курсом, купував-продавав валюту. Тож заробив уже кругленьку суму, яку планує витратити на освіту доньки. Усі свої валютні операції Андрій педантично вносив у табличку на комп’ютері. Рахував і прораховував кожен цент, кожну копійку. Утім цієї зими вперше за три роки не продавав доларів.

«Я розумію, що зараз нестабільна політична ситуація, курс може бути і по 8, і по 40. Тож краще я побуду в «зеленому танку», – вважає чоловік.

Вибори заводять валюту

Від початку року гривня зміцнилася на понад 4,5%. Це нетипово для цього періоду. Експерти ж пояснюють: першою причиною такого є висока облікова ставка Нацбанку – 18%. Під неї і міжнародні, і українські бізнесмени за долари купують облігації внутрішньої державної позики – ОВДП.

«Коли заходять долари, їх на міжбанківському ринку стає багато. Коли товару багато, ціна на нього падає», – пояснює банкір Олександр Савченко.

Так само збувають долари аграрії, які готуються до посівної і мають розраховуватися у гривнях. Та цього року є ще один чинник, який наповнює країну валютою та зміцнює гривню – вибори.

«Вони притягують велику кількість іноземної валюти. За різними оцінками, і президентське і парламентське волевиявлення в Україні може коштувати від одного до двох мільярдів доларів. Це колосальна сума», – наголошує економіст, президент Фонду Блейзера Олег Устенко.

В обмінниках дорожче

Тим часом Андрій Ігашев радить тим, хто хоче все ж грати на курсі потихеньку відкладати гривні. Можна відразу на депозит. Наприклад, на півроку, щоб грошей не з’їла інфляція.

«Збираємо гривні до літа, на другий місяць літа тихенько, раз в тиждень закуповуємо по 200-300 доларів», – каже Андрій.

Та, водночас чоловік наголошує: ніколи не купує гроші у вуличних обмінниках. Він користується спеціальним фінансовим сайтом, де є значно вигідніші пропозиції обміну валюти. Зателефонувавши і домовившись, він приїздить і обмінює гроші за цим вигіднішим курсом – для так званих гуртовиків, що купують від 300 доларів.

Окрім того, щоб виграти на курсі, фахівці радять не відкладати із покупками техніки, щоб

«Більшість техніки – імпортна. Тож, якщо гривня девальвує, втратить свою вартість, імпортна ціна також стає більш високою», – пояснює Олег Устенко.

Він наголошує: ще один із небагатьох інструментів в українців зберегти свої заощадження – нерухомість.

Експерти ж прогнозують: після цьогорічних парламентських виборів, якщо долар і подорожчає, то максимум до позначки 29-30 гривень.

Як повідомлялось раніше, фінансові аналітики прогнозували, що своєї нижньої точки курс долара в Україні може досягти уже до середини березня.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close