Україна

Евакуаційні виходи перекриті в 90% навчальних закладів, – експерт

Сьогодні у 90% українських навчальних закладів мають перекриті евакуаційні двері. Про це розповів президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, повідомила 1News прес-служба конфедерації.

Офіційним листом від Конфедерації будівельників України він звернувся до Кабінету Міністрів України, Центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та органів місцевого самоврядування – здійснювати постійний контроль за дотриманням ДБН В.2.2.-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», які вступили в дію ще з 1 вересня 2018 року.

«Враховуючи, трагічну пожежу в Одеському коледжі, а це не перший летальний випадок у закладах освіти – аби запобігти подібним ситуаціям у майбутньому, пропоную розглянути можливість фінансування у 2020 році обов’язкового переоснащення та реконструкції всіх діючих навчальних закладів відповідно нового ДБН», – зазначив Лев Парцхаладзе.

За його словами, вищезгадані ДБН містять важливі зміни щодо проектування закладів освіти, що стосуються підвищення безпеки та комфорту навчальних закладів.

Вони передбачають:

  • встановлення у навчальних закладах безпечних евакуаційних дверей без затворів, з вільним відчиненням зсередини без ключа – дверей «антипаніка»;
  • вільний доступ до евакуаційних виходів: їх в жодному разі не можна перекривати або загороджувати, що, на жаль, іноді трапляється навіть у закладах освіти;
  • двері евакуаційних виходів із коридорів поверху, сходових клітин, актових і фізкультурно-спортивних залів, аудиторій, класів, навчальних кабінетів і лабораторій, вестибюлів та інші двері на шляхах евакуації у школах повинні бути без затворів і у разі пожежі вільно відкриватись зсередини без ключа;
  • неможна влаштовувати евакуаційні виходи через розсувні, обертальні та піднімально-опускні двері, а також турнікети, що обертаються або розсуваються.

Відповідний лист Парцхаладзе направив до прем’єр-міністра, міністра розвитку громад і територій, міністра освіти, голові ДСНС, голові Асоціації міст України та голові Асоціацій об’єднаних територіальних громад.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close