Україна

Епідеміолог пояснив, чому тестування в Україні має бути масовим і безкоштовним

Знання людиною власного інфекційного статусу сповільнює поширення епідемії. Це є загальноприйнятним в усьому світі стандартом. Саме тому тестування на коронавірусну хворобу COVID-19 в Україні повинно бути всеосяжним, безкоштовним і доступним кожному у будь-яку хвилину. Про це розповів професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я та епідеміології Михайло Фаворов, пише 1NEWS, посилаючись на УНН.

“Важливо зрозуміти, навіщо тестувати людей масово. Це важливе питання, тому що ще з часів дифтерії середини-початку минулого століття відомо: якщо людина знає, що інфікована, то поводиться інакше. І набагато рідше відбувається передача інфекції. Це дуже правильний підхід, який рекомендований і ВООЗ, і Центрами з контролю і запобігання захворювань США (CDC): всі повинні обов’язково знати свій статус”, – вважає Фаворов.

Тому, на його думку, тестування в Україні повинне бути всеосяжним, безкоштовним і доступним кожному у будь-яку хвилину.

“Сполучені Штати тестують абсолютно безкоштовно і повсюдно. А Україна за кількістю обстежених на душу населення на мільйон знаходиться на “почесному” 107-му місці у світі. По-перше, недостатньо тестів, по-друге, недостатньо пунктів тестування. І якщо ви зробите тестування у доступних місцях, де можна буде робити обидва види тестів — і “антигенні”, і на “антитіла”, то ситуація зміниться”, – наголосив епідеміолог.

Нагадаємо, у Верховній Раді України виступають за масове тестування населення країни вітчизняними ІФА-тестами на антиген. Перевагами використання ІФА-тестів на антиген “Діапроф-Мед” нардепи вбачають низьку вартість для бюджету за рахунок внутрішнього виробництва та незалежність України від імпорту тест-систем.

Back to top button