Україна

Екстрадиція Фірташа до США знову призупинена

Земельний суд Відня призупинив екстрадицію бізнесмена Дмитра Фірташа до США. Про це повідомляє австрійський ресурс ORF, цю ж інформацію 112.ua підтвердило джерело, близьке до адвокатів Дмитра Фірташа.

Раніше сьогодні 1News повідомляло, що міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію українського бізнесмена Фірташа до США.

Проте юристи Фірташа подали клопотання про поновлення судового розгляду справи про екстрадицію. Земельний суд Відня ухвалив рішення призупинити екстрадицію і відкласти її до розгляду позову по суті.

Позов адвокатів базується на нових доказах і стосується перевищення своїх повноважень представниками американського правосуддя, а також низки політичних причин, які лягли в основу запиту про екстрадицію Дмитра Фірташа.

Поки суд не ухвалить рішення щодо цього клопотання, видачу бізнесмена США відтерміновано.

Нагадаємо, Голова ради групи компаній Group DF Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 за запитом влади США, виданим у 2013 році. За інформацією американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму 18,5 млн дол. хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції до США компанії Boeing.

Фірташ всі звинувачення відкидає і називає їх політично мотивованими, спрямованими на обмеження його впливу на процеси в Україні.

Наприкінці червня Верховний суд Австрії підтвердив законність ухваленого в лютому 2017 року рішення нижчої інстанції – Вищого земельного суду Відня – про екстрадицію Фірташа. Після цієї постанови суду в Мін’юсті Австрії відзначали, що як тільки до відомства надійде письмове рішення суду, то в процес, згідно з австрійським законом про видачу правопорушників та правову допомогу, вступить міністр юстиції країни.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close