Україна

Експерти спрогнозували, наскільки впаде українська економіка

Експерти очікують поступового відновлення економіки в другій половині року, але економічна активність буде залишатися на більш низькому, ніж до кризи, рівні

ВВП України може скоротитися на 5,9% у 2020 році.

Про це йдеться в макропрогнозі Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, – інформує 1NEWS.

Дефіцит поточного рахунку в цьому році досягне 4% ВВП, або 5,6 млрд доларів, вважають аналітики.

Згідно з прогнозом, курс національної валюти в 2020 році становитиме 29,7 грн за долар в середньому по року і 29 грн за долар на кінець року.

“Споживча інфляція за прогнозом зросте лише до 7,5% в грудні, оскільки слабкий попит обмежить вплив більш високих інфляційних очікувань і знецінення гривні”, – вказується в документі.

Падіння реального споживання домогосподарств становитиме 6,6%.

“Цей прогноз готувався в дуже мінливих умовах на основі припущень, які можуть виявитися некоректними. Ми допускаємо, що більшість обмежень економічної активності будуть скасовані до кінця другого кварталу”, – йдеться в документі.

Таким чином, експерти очікують поступового відновлення економіки в другій половині року, але економічна активність буде залишатися на більш низькому, ніж до кризи, рівні, наголошується в прогнозі.

“Ми очікуємо лише поступового відновлення попиту, оскільки не всі втрачені під час коронакризи робочі місця будуть відновлені, а споживчі настрої будуть залишатися невизначеними”, – зазначають експерти інституту.

Джерело: Економічна правда

Back to top button