Україна

Експерти попередили про значне підвищення цін на пальне

Закупівельні ціни на дизельне паливо та скраплений газ в Україні можуть стати найвищими в Європі в разі запровадження обмежень на імпорт нафтопродуктів, повідомляють у “Консалтинговій групі А-95”. Про це пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Зараз пропонується запровадження мит на ДТ та скраплений газ із Росії. Сьогодні вже діють мита в розмірі 4 і 3% відповідно. Пропонується додати ще майже 8,5% на першому етапі з поступовим щорічним збільшенням, якщо не помиляюся, до 2024 року до 25%”, – зазначив аналітик “Консалтингової групи А-95” Артем Куюн.

Запровадження мита навіть 8,5% призведе до додаткового зростання закупівельних цін. Це відчує на собі кожен громадянин – адже виростуть і ціни на послуги і продукти, в які закладено вартість палива. В цілому ж прогнозовані втрати для української економіки за таким сценарієм – близько 11 млрд гривень щорічно.

“На дизпаливі їздить вся промисловість, “Укрзалізниця”, Міноборони, всі транспортні перевезення в Україні – це дизельне паливо”, – зазначив Куюн.

“Виробники аграрної продукції вже заявили, що вони втратять щонайменше 1,9 млрд гривень від підвищення ціни на ДП, також великих втрат зазнають металургійні підприємства. Вони також оцінюють збитки свої на рівні 700 млн грн”, – сказав редактор професійного сайту Enkorr Віталій Крижевський.

Підвищення пов’язують із лобіюванням з боку українських нафтопереробних компаній – групи “Приват” і НАК “Нафтогаз України”.

“Чим аргументують заявники необхідність запровадження цих мит – це ніби ми закуповуємо ДП та скраплений газ із РФ за дуже низькими цінами, і, виходячи з цього, це є ціновим демпінгом щодо національних виробників. Це не підтверджена інформації, це маніпулятивна інформація”, – вважає президент нафтогазової асоціації України Неля Привалова.

Українські виробники і так перебувають у досить вигідному становищі перед закордонними постачальниками, кажуть експерти.

“Зараз доля українських виробників на ринку ДП становить близько 10%, радикально збільшити виробництво своє вони не зможуть. Максимум, що вони зможуть підвищити – це до 20%. Решту 80% імпортуватимуть з-за кордону”, – зазначає Крижевський.

Російські постачання дизпалива і скрапленого газу – це близько 40% ринку. Якщо запровадити на них мито, стійка система забезпечення нафтопродуктами зруйнується, почнеться ажіотаж, і ціни в будь-якому випадку стрімко підуть угору, кажуть експерти.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close