Україна

Ексдиректор Львівського бронетанкового заводу пішов на угоду з правосуддям

Вищий антикорупційний суд визнав винним колишнього директора державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» Романа Тимківа у декларуванні завідомо недостовірних відомостей (ст. 366-1 КК України) і оштрафував на 51 тис. грн., передає 1NEWS з посиланням на «Главком».

Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачувала Тимківа у тому, що він не вніс у свої електронні декларації за 2017-2018 роки ряд даних. Зокрема, не вказав відомості про об`єкт нерухомості, розташований у Відні. Мова йде про частку нерухомості, яка належить на праві власності його дружині. Загальна вартість цього майна, яке було придбано 2011 року, становила 381 тис. євро.

Крім цього, Тимків не відобразив в е-деклараціях компанію Aventa Investment Limited, зареєстровану 2007 року на території Белізу зі статутним капіталом $50 тис. Її кінцевим бенефіціарном був він особисто.

Таким чином, Роман Тимків, будучи суб`єктом декларування, діючи з прямим умислом, подав завідомо недостовірні відомості, що відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме на 4,7 млн. грн.

7 травня 2020 року між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обвинуваченим укладена угода про визнання винуватості. Згідно з нею, до колишнього директора Львівського бронетанкового заводу слід застосувати покарання у вигляді штрафу у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) з позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, пов`язаною з управлінням державними підприємствами на три роки.

Суд з’ясував, що укладення угоди сторонами є добровільним, без застосування насильства чи погроз. Тому угода про визнання винуватості відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу та Кримінального кодексу. У підсумку суд її затвердив.

Що цікаво: історія з недекларуванням мала іще третій епізод. Зокрема, в е-декларацію за 2016 рік Роман Тимків також «забув» внести австрійську квартиру дружини і свою іноземну компанію. Однак антикорупційний суд звільнив ексдиректора держпідприємства від кримінальної відповідальності за цим фактом у зв`язку із закінченням строків давності (ст. 49 КК України).

Додамо, що Тимків очолював Львівський бронетанковий завод з жовтня 2015 року до серпня 2018 року.

Як відомо, у 2018 році директора Львівського бронетанкового заводу Романа Тимківа разом з посадовцями Збройних сил України запідозрили у розтраті коштів під час закупівлі двигунів для потреб ЗСУ. Під час досудового розслідування встановлено, що Львівський бронетанковий завод виграв конкурсні торги на поставку нових двигунів В-46-6 для Центрального бронетанкового управління ЗСУ. За документами, завод придбав у ТОВ «Булет Лайн» і доставив ЦБТУ 40 двигунів. Зібрані слідством докази свідчать про те, що насправді двигуни надійшли на завод від третьої сторони без жодних документів; договір із ТОВ був фіктивний, а двигуни – не новими. Крім того, ці ж двигуни у 2008-2009 вже були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України.

За результатами проведення низки експертиз, збитки, завдані державі через корупційне правопорушення, перевищують 14 млн грн.

Наразі ця справа за обвинуваченням п’ятьох осіб, у тому числі й Тимківа, знаходиться на розгляді Вищого антикорупційного суду.

 

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close