Україна

Екс-міністр фінансів України може стати Послом у США

Міністр закордонних справ Микола Кулеба пропонує призначити новим Послом України в США колишнього міністра фінансів Оксану Маркарову. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє 1News.

За його словами, нинішній Посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко є «класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував».

«Кандидатуру нового Посла на розгляд Президента вносить Міністр закордонних справ. Зваживши всі аргументи, я запропонував кандидатуру Оксани Маркарової», – пише Кулеба.

Міністр додав, що процедура її оформлення запущена, але традиційно займає певний час. «Можу дати лише одну пораду – судіть про призначення за підписаним Указом Президента, а не публікаціями в пресі», – порадив він.

Кулеба зазначив, що в разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні Посла, яку добре знають і в Адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, так і у МВФ.

«Про те, що Маркарову відправляють лише вибивати гроші з МВФ – це маячня. Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії Пані Посол України в США. Це безумовні плюси», – зауважив міністр.

Він додав, що колишній Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко після багатьох років в міжнародній та національній політиці казав: складніше за дипломатію лише внутрішня дипломатія. «Колишня і успішна Міністр фінансів за визначенням не може бути поганим дипломатом. Там просто посада не дозволяє не бути дипломатом», – підсумував міністр закордонних справ.

Нагадаємо, Володимир Єльченко був призначений Послом України в США у грудні 2019 року.

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close