Україна

Екс-депутату Верховної Ради повідомили про підозру в обстрілі забороненого нині телеканалу

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора організатору – колишньому народному депутату України та двом виконавцям обстрілу будівлі українського телеканалу повідомлено про підозру за фактом терористичного акту (ч. 2 ст. 258 КК України). Про це 1News повідомила прес-служба Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, колишній народний депутат України в липні 2019 року організував обстріл будівлі українського телевізійного каналу з протитанкового гранатомету. Для цього він залучив двох учасників підпорядкованого йому не передбаченого законами України збройного формування.

У червні 2019 року вони провели розвідку місцевості поблизу будівлі телеканалу для визначення оптимального способу вчинення теракту, шляхів відходу з місця злочину, наявності камер відеоспостереження тощо.

Також екс-депутат організував передачу грошей з метою придбання транспорту та інших засобів, необхідних для вчинення злочину. За його задумом вони мали придбати автомобіль, «начинити» його вибухівкою та підірвати біля будівлі телеканалу у попередньо визначений час. Згодом виконавці злочину переконали його вчинити терористичний акт шляхом обстрілу будівлі телеканалу з протитанкового гранатомету.

«Вчинення цього злочину одразу було використано представниками держави-агресора у гібридній війні проти нашої країни», – зазначають у прокуратурі.

Під час проведення обшуків за місцями проживання організатора та виконавців злочину правоохоронці виявили та вилучили транспорт і засоби вчинення протиправних дій.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадаємо, колишній народний депутат України вже є підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом створення та керівництва не передбаченого законом воєнізованого збройного формування (ст. 260 КК України) і з кінця березня 2021 року утримується під вартою.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснюється  Головним управлінням СБУ в м. Києві та Київській області.

Генпрокуратура не називає телеканал, будівлю якого обстріляли, але мова йде про нині заборонений в України «112 канал». Саме його будівлю було обстріляно з гранатомета.

Також не називає Офіс Генпрокурора і імені екс-депутата. Проте відомо, що це Семен Семенченко, який з березня 2021 року перебуває під вартою.

Останні новини

Back to top button