Україна

Директор українського офісу Amnesty International оголосила про відставку

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Директор українського офісу Amnesty International оголосила про відставку

Amnesty International опублікувала доповідь, з якої випливає, що українські війська порушують закони війни, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах, лікарнях та житлових районах.

Директор українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук йде із правозахисної організації. Рішення пов’язане із скандальною публікацією, яка містить звинувачення на адресу Збройних сил України. Про це у п’ятницю, 5 серпня, вона написала у Facebook.
 
“Мені боляче це визнавати, але ми з керівництвом Amnesty International розійшлися ціннісно. Тому я прийняла рішення залишити організацію. Я вважаю, що будь-яка робота на благо суспільства має бути зроблена з урахуванням локального контексту та з продумуванням наслідків. А головне, я переконана, що наші дослідження мають робитися скрупульозно та з думкою про людей, чиє життя часто безпосередньо залежить від слів та вчинків міжнародних організацій”, – написала Покальчук.
 
Відомо, що звільнилася речник Amnesty International Україна Катерина Мітєва. Вона наголосила, що український офіс переконував головний офіс організації не публікувати скандального звіту. 

Нагадаємо, Amnesty International опублікувала звіт, в якому сказано, що ЗСУ нібито порушують закони війни тим, що “ставлять під загрозу життя населення, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах та лікарнях”.

В Офісі президента відреагували на звинувачення організації словами, що життю українців загрожує лише РФ, а заяви Amnesty International є “участю у дискредитаційній кампанії Росії проти України”.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Amnesty International своїм матеріалом “створює фальшивий баланс між жертвою та злочинцем”, а генеральний секретар організації Агнес Калламар вважає, що невдоволення громадськості заявами у їхньому матеріалі про Збройні сили України нібито є “атакою українських тролів”.

Новини от 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button