Україна

Дві третини українців виступають за компроміси для досягнення миру на Донбасі

48,3% українців вважають, що для встановлення миру на Донбасі Україна має іти на певні компроміси, свідчать дані дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва і Центром Разумкова, передає 1NEWS.

Саме стільки опитаних громадян обрали з запропонованих варіант відповіді “Заради миру треба йти на компроміси, але не на всі”. Ще 20% вважають, що для досягнення цієї мети треба йти на будь-які компроміси.

21,7% українців вважають, що встановити мир на Донбасі можливо тільки з позиції сили – якщо переможе одна зі сторін.

Прибічників будь-яких компромісів найбільше в електораті партії “Опозиційна платформа – За життя” – 47,5%. Серед прибічників “Слуги народу” таких 13,4%, серед прибічників “Батьківщини” – 15,8%, серед прибічників “Голосу” – 12%. Найменша кількість прибічників варіанту будь-яких компромісів серед виборців “Європейської солідарності” – 5,9%.

Готовність іти на компроміси, але не на всі висловили 58,6% прибічників “Слуги народу”, 55,4% тих, хто підтримує “Голос”, 47,3% тих, хто підтримує “Батьківщину”, 43,9% виборців “ОПЗЖ” і 40,5% готових голосувати за “Євросолідарність”.

Тих, хто вважає, що мир на Донбасі можливий тільки в разі перемоги однієї зі сторін, найбільше в електораті “Євросолідарності” – 45,2%. Серед електорату “Батьківщини” таких 25,4%, “Голосу” – 24,7%, “Слуги народу” – 18,5%, “ОПЗЖ” – 4,3%.

Не змогли відповісти на це запитання 10% українців.

Дослідження проведено Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучерива спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 9 липня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022 респондентів.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close